Ostapenko piedzīvo zaudējumu Dubaijas turnīra pirmajā kārtā

18/02/2019 14:47

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko pirmdien Dubaijas WTA “Premier” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā ar rezultātu 4-6, 0-6 zaudēja kvalifikāciju pārvarējušajai amerikānietei Dženiferai Breidijai.

Latvijas tenisiste turnīru noslēdza ar vienu WTA ranga punktu.

Pirmais sets starp abām tenisistēm aizritēja līdzvērtīgā cīņā, kur viņām tikai retā geimā izdevās nosargāt savu servi. Lai arī Ostapenko spēli sāka ar breiku, viņa pati savu servi nenosargāja trīs reizes pēc kārtas, tomēr pēc astoņiem spēlētiem geimiem rezultāts tāpat bija neizšķirts 4-4. Tiesa, pēc tam Breidija nosargāja savu servi un nākamajā pēc Latvijas tenisistes dubultkļūdas ieguva arī setbumbu, ko izmantoja, jo Ostapenko sita bumbiņu autā.

Savukārt otrais sets Ostapenko bija ļoti neveiksmīgs, jo Latvijas tenisiste pieļāva daudz kļūdu, turklāt arī viņas serve bija nesekmīga, ka rezultātā viņa divas reizes pēc kārtas tika nobreikota un ātri vien nonāca iedzinējos ar 0-5. Pēc piektā geima Ostapenko ņēma medicīnisko pārtraukumu, jo viņai bija problēmas ar muguru. Latvijas pārstāve gan atgriezās laukumā, tomēr spēlēja caur sāpēm un vēlreiz nenosargāja savu servi, otrajā setā ciešot “sauso” zaudējumu ar 0-6.

Ostapenko WTA rangā ieņem 22.vietu, bet Breidija atrodama 117.vietā.

Abām tenisistēm šī bija otrā savstarpējā spēle. Pirms diviem gadiem Štutgartes WTA “Premier” sērijas turnīra kvalifikācijas izšķirošajā kārtā pārāka bija Ostapenko.

Ostapenko sezonas pirmajos trīs turnīros zaudēja pirmās kārtas cīņās, bet nākamajās divās sacensībās, tajā skaitā pagājušonedēļ notiekošajā Dohas WTA “Premier” turnīrā, viņa bija tikusi pie divām uzvarām.

Latvijas tenisiste Dohā vienspēlēs spēlēja ceturto reizi karjerā. Pērn viņai pirmā kārta bija brīva, bet otrajā nācās ciest zaudējumu, tādējādi Latvijas otrajai raketei šajā turnīrā bija jāaizstāv tiki viens WTA ranga punkts. Savukārt Breidija, kas līdzšinējā karjerā nav izcēlusies ar lieliem panākumiem, ir Dubaijas turnīra debitante.

Breidija otrajā kārtā spēkosies ar francūzieti Karolīni Garsiju (WTA 20.) vai krievieti Anastasiju Pavļučenkovu (WTA 32.).

Tikmēr Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova pirmajā kārtā svētdien ar rezultātu 4-6, 2-6 piekāpās Taivānas tenisistei Suvejai Sje.

Jau ziņots, ka Ostapenko, spēlējot kopā ar spēcīgo čehieti Kateržinu Sinjakovu, svētdien dubultspēļu turnīra pirmajā kārtā ar 6-2, 6-3 pārspēja rīkotāju speciālo ielūgumu saņēmušās Džūliju Elbabu no ASV un Aļonu Fominu no Krievijas.

Abām Latvijas vadošajām dāmu tenisistēm šis ir otrais turnīrs pēc pagājušajā nedēļas nogalē Rīgā notikušā Federāciju kausa, kurā viņas palīdzēja Latvijai pārspēt Slovākiju un iekļūt pārspēlēs par vietu Pasaules pirmajā grupā. Sevastova uzvarēja abās vienspēlēs, bet Ostapenko guva panākumu vienspēlē un dubultspēlē.

Jau ziņots, ka otrdien Latvijai pārspēlēs tika ielozēta Vācija. Mači notiks 20. un 21.aprīlī Latvijā.