Ostapenko pirmo reizi iekļūst “Grand Slam” ceturtdaļfinālā

04/06/2017 16:56
Tiešraide, LIVE, Simona Halepa, Aļona Ostapenko, Sportazinas.com

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko Francijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā ar 2-6, 6-2. 6-4 pārspēja 2010.gada finālisti Samantu Stosuru no Austrālijas, pirmo reizi karjerā sasniedzot kāda “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālu.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 430 WTA ranga punktus, kas viņai pirmo reizi karjerā ļaus iekļūt ranga pirmajā trīsdesmitniekā.

Ceturtdaļfinālā Ostapenko tiksies ar kādreizējo pasaules ranga pirmo raketi Karolīni Vozņacki, kuru uzvarējusi visās trīs savstarpējās spēlēs.

Ostapenko pasaules rangā pašlaik atrodama 47.vietā, kamēr viņas sāncense Stosura ir planētas 22.rakete, bet šajā turnīrā izlikta ar 23.numuru.

Mača pirmo geimu Ostapenko zaudēja pie pretinieces serves, bet otrajā viņai neizdevās panākt izlīdzinājumu, kā rezultāta Latvijas tenisiste jau spēles sākumā nonāca iedzinējos ar 0-2. Zaudētā serve Ostapenko pamatīgi sadusmoja, taču papildu niknums nenesa cerēto un tika ciests zaudējums arī trešajā geimā.

Stosura turpināja dominēt laukumā un nākamajā geimā “tīri” nobreikoja Ostapenko, panākot jau 4-0. Tiesa, pēc neatlaidīgas cīņas piektajā geimā Ostapenko ar otro breikbumbu lauza pretinieces servi un guva pirmo punktu spēlē. Uz to austrāliete atbildēja ar vēl vienu uzvaru pie Latvijas tenisistes serves, tādējādi nonākot vienas uzvarētas serves attālumā, lai gūtu panākumu pirmajā setā.

Tomēr septītajā geimā Ostapenko atspēlēja trīs setbumbas un lauza pretinieces servi, panākot 2-5. Turpinājumā viņa atspēlēja vēl vienu pretinieces setbumbu, taču nespēja nosargāt savu servi un pirmajā setā piekāpās ar 2-6.

Otrā seta sākumā drošu uzvaru guva austrāliete, bet otrajā geimā Ostapenko sīvā cīņā atspēlēja breikbumbu un realizēja savu servi, panākdama 1-1. Tāpat arī savu nākamo servi Latvijas tenisiste noturēja ar neatlaidīgu cīņu, saglabājot rezultātā līdzsvaru. Savukārt nākamajā geimā viņa jau droši nobreikoja pretinieci, pirmo reizi mačā izvirzoties vadībā – 3-2.

Ostapenko turpināja pārliecinoši un uzvarēja arī pie savas serves, tāpat laužot arī nākamo Stosuras servi un panākot drošu vadību. Astoto geimu Latvijas tenisiste uzvarēja “tīri” un setā svinēja panākumu ar 6-2.

Izšķirošajā, trešajā, setā lūzuma brīdis tika panākts piektajā geimā, kurā Ostapenko nobreikoja pretinieces servi, bet pēc tam realizēja savējo, panākdama 4-2. Arī nākamajos divos geimos uzvarēja servētājas, turklāt astotajā geimā Ostapenko atspēlēja četras breikbumbas un saglabāja vadību spēlē. Devītajā geimā, kurā Ostapenko varēja pielikt punktu mačam, droši pie savas serves uzvarēja Stosura. Tiesa, nākamajā geimā Ostapenko aukstasinīgi realizēja savu servi, uzvarot setā ar 6-4 un visā mačā.

Kā vēstīts, pirms šī mača Latvijas tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova trešās kārtas spēlē svētdien ar 1-6, 1-6 piekāpās horvātietei Petrai Martičai.

Sevastova WTA rangā ieņem 19.vietu un turnīrā bija izlikta ar 17.numuru. Savukārt Martičai rangā atrodama vien 290.pozīcijā. Par trešās kārtas sasniegšanu Sevastova nopelnīja 130 WTA ranga punktus.

Ostapenko un Stosura līdz šim vienīgo reizi savā starpā tikās pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kad pirmās kārtas mačā 33 gadus vecā austrāliete bija labāka ar 1-6, 6-3, 6-2.

Ostapenko šī gada Francijas atklātā čempionāta pirmās kārtas sīvā cīņā ar 4-6, 6-3, 6-2 uzvarēja ranga 128.raketi Luisu Čiriko no ASV. Cīņa ilga vairāk nekā divas stundas un noslēgumā Latvijas tenisiste guva pirmo uzvaru karjerā šajā turnīrā.

Savukārt otrajā kārtā Ostapenko pārliecinoši ar 6-3, 6-2 pieveica pagājušā gada Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni Moniku Puigu no Puertoriko, otro reizi karjerā sasniedzot “Grand Slam” turnīra trešo kārtu, kurā ar 6-1, 6-4 pārspēja Ukrainas pārstāvi Ļesju Curenko, kura ir planētas 42.rakete.

Tikmēr Stosura šī gada Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā ar 7-5, 6-1 pārspēja slovākieti Kristīnu Kučovu, bet otrajā kārtā ar 6-2, 7-6 (8:6) apspēlēja beļģieti Kirstenu Flipkensu. Savukārt trešajā kārtā austrāliete ar 6-2, 6-2 apspēlēja Betāniju Mateku-Sendu no ASV.

Stosura bieži Parīzes turnīrā spēlējusi sekmīgi. Viņa 2010.gadā spēlēja finālā, bet līdz pusfinālam tikusi vēl trīs reizes, ieskaitot pērno gadu. Tomēr lielāko panākumu viņa izcīnīja 2011.gadā, triumfējot ASV atklātajā čempionātā.

Ostapenko ceturtdaļfinālā tiksies ar kādreizējo pasaules ranga pirmo raketi Karolīni Vozņacki, kurai piešķirts 11.numurs. Vozņacki svētdien astotdaļfinālā ar 6-1, 4-6, 6-2 pārspēja 2009.gada čempioni Svetlanu Kuzņecovu, kura rangā ir devītā un “French Open” izsēta ar astoto numuru.

Ostapenko šosezon uz māla seguma spēlē ļoti sekmīgi, jo, skaitot arī kvalifikācijas mačus, viņa uz šī seguma tagad tikusi pie 18 uzvarām 22 cīņās. Viņa šosezon uz māla sasniedza Čārlstonas WTA “Premier” turnīra finālu, kā arī iekļuva pusfinālā Prāgas WTA “International” sērijas turnīrā.

Francijas atklātais čempionāts līdz šim bija vienīgais “Grand Slam” turnīrs, kurā Ostapenko bija bez uzvarām, taču nu arī šis robs ir aizpildīts. Pamatsacensībās Parīzē viņa debitēja pērn, turklāt uzreiz bija starp izliktajām tenisistēm, bet vēl gadu iepriekš Ostapenko zaudēja kvalifikācijas pirmajā mačā.

Pirms šī gada Austrālijas atklātā čempionāta Ostapenko bija piecu zaudējumu sērija “Grand Slam” mačos, tomēr Melburnā viņa pamanījās pirmoreiz šāda līmeņa sacensībās tikt līdz trešajai kārtai, kur bija ļoti tuvu panākumam pret čehu zvaigzni Karolīnu Plīškovu. Tagad sportiste arī pirmoreiz tikusi ceturtdaļfinālā.

Stosura starp labākajām 30 pasaules tenisistēm noslēgusi deviņas sezonas, turklāt iepriekšējās astoņas pēc kārtas. Šosezon austrāliete ilgstoši nerādīja ļoti labu sniegumu un pagājušajā nedēļā varēja pirmoreiz 450 nedēļu laikā zaudēt valsts pirmās raketes godu, tomēr triumfēja Strasbūras WTA “International” sērijas sacensībās, kas liedza Darjai Gavrilovai apsteigt viņu rangā. Valsts pirmā rakete Stosura ir kopš 2008.gada oktobra, kad apsteidza Keisiju Delakvu.

Ieskaitot sniegumu Strasbūras turnīrā, Stosura bija uzvarējusi astoņos mačos pēc kārtas, tomēr viņai šajā laikā nebija stājušās pretim paša augstākā līmeņa pretinieces. Pirms tam viņa nebija šosezon vienā turnīrā guvusi vairāk par divām uzvarām.

Vēl labāk Stosurai veicies dubultspēlēs, kur viņa karjeras laikā izcīnījusi 24 titulus, turklāt uzvarējusi Francijas un ASV atklātajos čempionātos. Tāpat austrāliete izcīnījusi arī trīs “Grand Slam” trofejas jauktajās dubultspēlēs.

Neveiksmīgāk abas Latvijas tenisistes startēja dāmu dubultspēlēs, zaudējot pirmās kārtas mačos, kamēr Ostapenko cieta neveiksmi ar jauktajā dubultspēlē.

Savukārt vīru vienspēļu turnīrā, Ernests Gulbis pirmajā kārtā pirmdien ar 3-6, 3-6, 3-6 piekāpās planētas astotajai raketei Marinam Čiličam. Gulbis ATP rangā ir vien 230.pozīcijā, kas viņam ir zemākā kopš profesionālās karjeras paša sākuma, bet pēc nedaudz vairāk kā nedēļas viņš pasaules rangā atkritīs uz sesto simtu, zaudējot valsts pirmās raketes godu.

Svētdien Francijas atklātā čempionāta meiteņu turnīru uzsāk16 gadus vecā Daniela Vismane, kura WTA rangā ieņem 1252.pozīciju. Vismane pirmajā kārtā tiekas ar Indijas tenisisti Zēlu Desai, kura rangā atrodama 716.vietā.