Ostapenko revanšējas Kontai un sasniedz Romas “Premier” turnīra 1/4 finālu

17/05/2018 14:37
Aļona Ostapenko

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko ceturtdien prestižā Romas WTA “Premier” turnīra trešās kārtas jeb astotdaļfināla mačā ar rezultātu 2-6, 6-3, 6-4 pārspēja Lielbritānijas tenisisti Johannu Kontu.

Savukārt Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova dienas noslēdzošajā mačā uz centrālā korta spēkosies ar planētas otro raketi Karolīni Vozņacki, šai spēlei sākoties ne ātrāk par plkst.22 pēc Latvijas laika.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Ostapenko nopelnījusi 190 WTA ranga punktus.

Ostapenko ceturtdaļfinālā tiksies ar slaveno krievieti Mariju Šarapovu vai Darju Gavrilovu no Austrālijas.

Ostapenko jau mača ievadā zaudēja savu servi, būdama pārāka tikai vienā izspēlē. Tāpat viņa tika nobreikota arī piektajā geimā, arī tajā uzvarot tikai vienu izspēli. Astotajā geimā Ostapenko pie pretinieces serves nonāca vadībā ar 30:0, taču zaudēja nākamās izspēles un setā piekāpās ar 2-6.

Otrā seta otrajā geimā Ostapenko neizmantoja divas breikbumbas, pēc 15 izspēlēm Kontai savu servi nosargājot. Tiesa, turpinājumā Latvijas tenisiste savu pretinieci piespieda vairākas reizes kļūdīties, kā rezultātu ceturtajā geimā tika atņemta serve un panākts 3-1. Astotajā geimā Ostapenko panāca 30:0 un nokļuva vienas uzvarētas izspēles attālumā, lai tiktu pie setbumbas, taču Konta servi nosargāja un panāca 3-5. Jau nākamajā geimā Latvijas pirmā rakete panāca 40:0 un tika pie vismaz trim setbumbām, otro no tām izmantojot un pieliekot punktu setam – 6-3.

Uz tādas pašas nots Ostapenko uzsāka trešo setu, vēlreiz nobreikojot anglieti. Tāpat tuvu breikam viņa bija arī trešajā setā, kurā tika pie trim breikbumbām, taču nevienu no tām neizmantoja. Līdzīgs scenārijs bija arī nākamajā pretinieces servē, šoreiz Latvijas tenisistei nerealizējot vienu breikbumbu. Astotajā geimā Konta pirmo reizi setā tika pie breikbumbas, taču Ostapenko savu servi nosargāja. Arī pēdējos divos geimos uzvarēja servētājas, Ostapenko setu noslēdzot ar 6-4 un iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Ostapenko un Kontai šī bija otrā savstarpējā spēle WTA turnīros. Abas tenisistes pērn tikās Īstbornas WTA “Premier” turnīrā, kas Ostapenko bija pirmās sacensības pēc triumfa Francijas atklātajā čempionātā. Tiesa, šī turnīra astotdaļfinālā Ostapenko Kontai zaudēja ar 5-7, 6-3, 4-6, pārtraucot astoņu uzvaru sēriju.

Ostapenko ar Kontu pirms tam savstarpējo dueli aizvadīja pērn Tallinā, kad Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīrā Latvijas pārstāve piedzīvoja neveiksmi ar 2-6, 3-6.

Pasaules sestā rakete Ostapenko turnīrā izlikta ar piekto numuru un pirmā kārta viņai bija brīva, bet otrajā Latvijas tenisiste ar rezultātu 6-2, 7-5 pārspēja ķīnieti Šuai Džanu, kura WTA rangā atrodama 27. vietā.

Savukārt planētas 22. rakete Konta pirmajā kārtā ar 6-4, 6-3 apspēlēja slovākieti Magdalēnu Ribārikovu, kura WTA rangā ir 19.vietā, bet otrajā mačā ar 6-0, 6-4 uzvarēja taivānieti Suveju Sje, kura pasaules reitingā ir 50. pozīcijā.

Pašlaik 26 gadus vecā Konta karjeras laikā izcīnījusi trīs WTA titulus, no tiem divus pērn, triumfēdama turnīros Sidnejā un Maiami. Tāpat pērn viņa sasniedza Vimbldonas čempionāta pusfinālu, kas rangā ļāva pakāpties uz rekordaugsto ceturto vietu.

Šīs sezonas ievadā viņa sasniedza Brisbenas WTA “Premier” turnīra ceturtdaļfinālu, kuru traumas dēļ nepabeidza. Savukārt martā viņa aizkļuva līdz Maiami WTA “Premier” turnīra astotdaļfinālam.

Ostapenko šajā sezonā pagaidām nav tikusi pie tituliem, lai gan martā aizkļuva līdz WTA “Premier” turnīra finālam, kā arī šosezon sasniegusi ceturtdaļfinālus turnīros Sanktpēterburgā, Štutgartē un tagad arī Romā.

Maija beigās Ostapenko gaida ļoti atbildīgs turnīrs – Francijas atklātais čempionāts, kurā viņa pērn uzvarēja. Ja viņa nespēs pietuvoties iepriekšējā gadā sasniegtajam, Latvijas sportisti gaida ievērojams kritums WTA rangā.

Konta šosezon WTA tūrē 21 spēlē guvusi 11 uzvaras un cietusi desmit zaudējumus, kamēr Ostapenko bilance ir 22 mači un 12 uzvaras.

Abas tenisistes Romas turnīrā piedalās trešo gadu pēc kārtas. Ostapenko pirmo reizi aizpērn apstājās trešajā kārtā, bet pērn pēc kvalifikācijas pārvarēšanas zaudēja otrajā kārtā. Savukārt Konta visas trīs reizes apstājusies trešajā kārtā.

Ostapenko piedalās arī šī turnīra dubultspēļu sacensībās, kur pirmdien ar pārinieci Soranu Kirstju no Rumānijas pirmajā kārtā ar 7-6 (7:4), 6-3 uzvarēja Sevastovu un Ribārikovu.

Vēlāk pēcpusdienā viņām paredzēts otrās kārtas mačs pret krievieti Svetlanu Kuzņecovu un čehieti Karolīnu Plīškovu.

Turnīrs Romā notiek uz māla seguma un ar pirmo numuru tajā izlikta planētas pirmā rakete Simona Halepa no Rumānijas. Pēc tam notiks divi turnīri Nirnbergā un Strasbūrā, kam sekos Francijas atklātais čempionāts.