Ostapenko Romas “WTA 1000” sērijas turnīra ceturtdaļfinālā tiksies ar čehieti

14/05/2021 08:03
Aļona Ostapenko

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko šodien Romas “WTA 1000” sērijas turnīrā ceturtdaļfinālā spēlēs ar Čehijas tenisisti Karolīnu Plīškovu. Mačs būs pirmā spēle pēc nozīmes otrajā kortā un sāksies Latvijas laika plkst.11. Mačs tiešraidē būs redzams “Best4Sport” kanālā. Ostapenko pasaules rangā ieņem 49.vietu, kamēr Plīškova pasaules rangā ieņem devīto vietu.

Ostapenko pirmajā kārtā pārspēja pasaules 18.raketi un Itālijas galvaspilsētā ar 16.numuru izsēto Kontu ar 6-3, 6-1, otrajā ar 6-2, 7-6 (7:3) pieveica Austrālijas tenisisti Ajlu Tomljanoviču (WTA 80.), kura pirms tam pārvarēja arī divas kvalifikācijas kārtas, bet trešajā atspēlējās pret Vācijas tenisisti Angeliku Kerberi (WTA 26.) – 4-6, 6-3, 6-4. Tikmēr Čehijas tenisiste Romā pirmās kārtas mačā bija brīva, otrajā ar 6-2, 6-3 pārspēja Anastasiju Sevastovu, bet trešajā ar 7-5, 6-3 – Krievijas tenisisti Veru Zvonarjovu (WTA 40.). Tenisistes aizvadījušas septiņas savstarpējās vienspēles, vadībā ar 4-3 esot čehietei. Pēdējā no tām – Štutgartes turnīra astotdaļfinālā ar 6-7 (7:9), 6-4, 6-3 pārāka bija Plīškova.

Šosezon Latvijas tenisiste pirms Romas turnīra otro kārtu bija pārvarējusi vien “Gippsland Trophy” “WTA 500” sērijas turnīrā Melburnā un Maiami, kur “WTA 1000” sacensībās trešajā kārtā piekāpās ranga pirmajai raketei Ešlijai Bārtijai. Arī iepriekšējā nedēļā Ostapenko apstājās Madrides “WTA 1000” sērijas turnīra otrajā kārtā. Pēc uzvaras pirmajā kārtā pār Slovēnijas tenisisti Polonu Hercogu ar 6-3, 6-1 otrajā kārtā ar 2-6, 1-6 tika zaudēts amerikānietei Dženiferai Breidijai. Pagaidām šo gadu čehiete nevar saukt par veiksmīgu, jo divas spēles turnīrā pirms Romas izdevies uzvarēt vien divreiz – Austrālijas atklātajā čempionātā, kur viņu apturēja tautiete Karolīna Muhova (7-5, 7-5) un “Porsche” vārdā nosauktajā Štutgartes turnīrā, kura ceturtdaļfinālā viņa trijos setos zaudēja pasaules pirmajai raketei austrālietei Ešlijai Bārtijai – 6-2, 1-6, 5-7.

Ostapenko šosezon svinējusi uzvaru 13 no 20 spēlēm, bet Plīškova uzvarējusi 12 no 20 dueļiem. Ostapenko ir trīs uzvaras WTA turnīros, kamēr čehiete vienspēlē triumfējusi 16 reizes. Pusfinālā uzvarētāju gaida mačs ar horvātieti Petru Martiču (WTA 25.) vai ASV tenisisti Džesiku Pegulu (WTA 31.). Ostapenko turnīrā Romā spēlē sesto reizi. Labāko rezultātu viņa sasniedza 2018.gadā, kad aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, bet iepriekšējos divos gados viņai sacensības beidzās ar zaudējumu pirmajā kārtā ar nopelnītu vienu pasaules ranga punktu. Tagad viņa no Romas mājup brauks ar vismaz 190 izcīnītiem pasaules ranga punktiem.

Pirmdien Ostapenko pārī ar ukrainieti Ļudmilu Kičenoku pirmajā kārtā piekāpās rīkotāju speciālo ielūgumu saņēmušajām itālietēm – Džūlijai Gato-Montikonei un Bjankai Turati – 3-6, 2-6. Par zaudējumu pirmajā kārtā Ostapenko nopelnīja vienu pasaules ranga punktu. Jau ziņots, ka Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova (WTA 47.) trešdien otrās kārtas spēlē ar 2-6, 3-6 piekāpās Karolīnai Plīškovai. Par otrās kārtas sasniegšanu Sevastova nopelnīja 60 WTA vienspēļu ranga punktus. Sevastova pirmajā mačā ar 3-6, 6-1, 6-3 uzvarēja šveicieti Džilu Teihmani (WTA 54.). Turnīrs Romā notiek uz māla seguma.

Pērn Sieviešu tenisa asociācija (WTA) līdz ar zīmola atjaunošanu veica arī izmaiņas tās rīkoto turnīru kategoriju nosaukumos. Izmaiņas veiktas sadarbībā ar Tenisa profesionāļu asociāciju (ATP), lai sporta veida augstākajā līmenī būtu līdzjutējiem saprotama sacensību struktūra. Sākot ar 2021.gadu, WTA rīkotajos turnīros augstākais līmenis ir WTA 1000 (iepriekš – “Premier Mandatory” un “Premier 5”), tam seko WTA 500 (“Premier 700”), WTA 250 (“International”) un WTA 125 (125 K) līmeņi. Turnīros iegūstamie punkti un naudas prēmijas palikuši tie paši, kas iepriekš. Jūnijā pēc Francijas atklātā čempionāta noslēgsies kvalifikācija 2021.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm. Abas Latvijas vadošās tenisistes šobrīd ir labās pozīcijās, lai izcīnītu ceļazīmes uz Tokiju.