Ostapenko: Tagad spiediens ir pazudis

09/07/2018 19:45
Aļona Ostapenko, Sportazinas.com

Jau vēstīts, ka Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko pirmdien Vimbldonas čempionāta ceturtās kārtas mačā ar rezultātu 7-6 (7:4), 6-0 pārspēja Baltkrievijas sportisti Aļaksandru Sasnoviču, otro reizi karjerā iekļūdama turnīra ceturtdaļfinālā.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko saņēmusi 430 WTA vienspēļu ranga punktus. Līdz ar to ceturtdaļfinālā Ostapenko tiksies ar rangā 33.vietā esošo Dominiku Cibulkovu.

Pēc mača Latvijas tenisiste atklāja, ka viņa spēlē “ienāca” diezgan vēlu: “Pretiniece sākumā spēlēja ļoti labi, bet es nespēju pierast pie mača ritma. Lēnām es sāku tam pierast un sajutu savu spēli. Es domāju, ka beigās nospēlēju ļoti pārliecinoši.”

Ostapenko šī gada Vimbldonas turnīrā pagaidām nav zaudējusi ne setu. Kopā divos iepriekšējos mačos viņa zaudējusi tikai astoņos geimos.

“Es pamatīgi trenējos pirms Īstbornas turnīra. Tad devos uz turieni, bet nu jau esmu šeit. Domāju, ka mana spēle zāles laukumiem piestāv. Izbaudu laiku šeit un ar nepacietību gaidu nākamo maču,” pauda Ostapenko.

Abas pretinieces Vimbldonas turnīrā tikās pirms gada, kad latvietei priekš uzvaras bija nepieciešami trīs seti.

Pērn Ostapenko līdz ceturtdaļfinālam aizspēlējās neilgi pēc tam, kad bija uzvarējusi Francijas atklātajā čempionātā. Tiesa, šogad viņa titulu neaizstāvēja, ciešot zaudējumu jau pirmajā kārtā.

“”French Open” turnīrā uz mani bija liels spiediens. Tagad tas ir pazudis. Tagad ir jauns turnīrs un jauna, lieliska iespēja man,” piebilda Ostapenko.

Ostapenko Vimbldonas čempionātā līdz šim labākais sniegums padevās pērn, kad viņa, izcīnot četras uzvaras, sasniedza ceturtdaļfinālu, kurā piekāpās slavenajai amerikānietei Venusai Viljamsai, bet iepriekš viņa tikai reizi bija pārvarējusi pirmo kārtu.

Latviete šī gada Vimblonas turnīra ceturtdaļfinālā tiksies ar 2014. gada Austrālijas atklātā tenisa čempionāta finālisti Dominiku Cibulkovu. Bijusī pasaules ceturtā rakete ceturtajā kārtā pārspēja Se Šuveju.

Ostapaneko atklāja, ka zina, kā spēlē viņas nākamā pretiniece: “Es pret viņu pāris reizes esmu spēlējusi. Zinu, kā viņa spēlē. Mačam sagatavošos labi. Kā jau minēju, vairāk fokusēšos uz savu spēli un sevi pašu. Tad var notikt jebkas.”

“Viņa ir diezgan agresīva spēlētāja, kas labi kustās. Viņai ir labs sitiens no labās puses. Viņas spēle labāk piestāv manam stilam, jo es jūtu ritmu,” piebilda Latvijas labākā tenisiste.

Prestižais Vimbldonas tenisa turnīrs ilgs līdz 15.jūlijam.