Ostapenko Sinsinati turnīra pirmajā kārtā spēkosies pret Švjonteku uzvarējušo brazīlieti

13/08/2022 11:15
Aļona Ostapenko

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko Sinsinati “WTA 1000” sērijas turnīra pirmajā kārtā stāsies pretī brazīlietei Beatrīsai Hadadai-Majai, kura Toronto “WTA 1000” turnīrā pārspēja ranga līderi polieti Igu Švjonteku. Ostapenko WTA rangā ieņem 16.vietu un Sinsinati turnīrā ir izsēta ar 16.numuru, kamēr brazīliete WTA rangā atrodas 24.vietā.

Šīs spēles uzvarētājai otrajā kārtā pretī stāsies amerikāniete Medisona Kīza (WTA 25.) vai Jūlija Putinceva no Kazahstānas (WTA 46.). Abas tenisistes karjeras laikā ir tikušās divas reizes 2017. un 2018.gadā, abos mačos svinot panākumu Latvijas sportistei. Abas tenisistes startēja arī Toronto “WTA 1000” sērijas turnīrā. Ostapenko izstājās no sacensībām otrajā kārtā, piedzīvojot zaudējumu Elisonai Riskai no ASV ar 6-7 (2:7), 6-0, 5-7. Turpretī brazīliete, astotdaļfinālā vispirms sakaujot Švjonteku, sasniedza pusfinālu, kurā stāsies pretī čehietei Karolīnai Plīškovai.

Ostapenko Vimbldonas turnīrā tika līdz astotdaļfinālam, bet Īstbornas “WTA 500” turnīrā piedzīvoja neveiksmi finālā, zaudējot Kvitovai ar 3-6, 2-6. Sezonas veiksmīgākajā nogrieznī ziemā Ostapenko uzvarēja deviņos mačos pēc kārtas un kļuva par Dubaijas “WTA 500” sērijas turnīra čempioni. Tikmēr Hadada-Maja uzvarēja Notingemas “WTA 250” un Birmingemas “WTA 250” turnīros jūnijā, un kļuva arī par pirmo Brazīlijas tenisisti, kurai izdevies sasniegt “WTA 1000” sērijas turnīra ceturtdaļfinālu un pusfinālu, paveicot to Toronto.

Ostapenko Sinsinati turnīrā startējusi piecas reizes, pērn sasniedzot astotdaļfinālu, kamēr brazīliete šajā turnīra piedalījusies iepriekš 2017.gadā, kad pēc pārvarētas kvalifikācijas, piedzīvoja neveiksi otrās kārtas mačā.

Sinsinati turnīrs uz cietā seguma norisināsies no 15. līdz 21. augustam.