Ostapenko svin uzvaru Francijas atklātā čempionāta dubultspēļu turnīra pirmajā mačā

01/06/2023 18:03
Nokopēts
Aļona Ostapenko

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko ceturtdien kopā ar pārinieci ukrainieti Ļudmilu Kičenoku pārvarēja Francijas atklātā tenisa čempionāta pirmo kārtu. Ostapenko/Kičenokas duets, kas sacensībās izsēts ar ceturto numuru, ar 6-3, 6-1 pieveica īpašo ielūgumu saņēmušās mājinieces Elzu Žakemo un Leoliju Žanžanu.

Pirmajā setā Latvijas/Ukrainas duets neizmantoja vienu breikbumbu sestajā geimā, taču ar trešo breikbumbu panāca 5-3 astotajā geimā. Devītajā geimā pretiniecēm bija divas pēc kārtas breikbumbas, kas palika neizmantotas, – 6-3 Ostapenko un Kičneokas labā. Otrajā setā pirmos divus geimus francūzietes zaudēja “sausā” un vienīgo punktu nopelnīja piektajā geimā ar savu servi.

Septītajā geimā Ostapenko/Kičenoka uzvarēja trijās pēdējās spēles izspēlēs, divreiz pie tīkla izceļoties Kičenokai. Zaudētājas precīzāk servēja, trāpot laukumā 62% (37/60) pirmo servju, kamēr Ostapenko ar Kičenoku šis rādītājs bija 51% (22/43). Toties uzvarētājas guva vairāk punktu gan ar pirmo (82% jeb 18/22 pret 43% jeb 16/37), gan ar otro (71% jeb 15/21 pret 57% jeb 13/23 pretiniecēm) servi.

Uzvarētājas punktā pārvērta četras no septiņām breikbumbām, bet francūzietēm tas neizdevās abos gadījumos. Ostapenko/Kičenoka izpildīja vairāk netveramu sitienu (30:9), kā arī pieļāva vairāk nepiespiesto kļūdu (15:12).  Par uzvaru Kičenoka un Ostapenko nopelnīja 130 pasaules ranga punktus.

Arī otrajā kārtā Latvijas/Ukrainas duetam jātiekas ar īpašo ielūgumu saņēmušām mājiniecēm Alizē Kornē un Dianu Parī. Jau ziņots, ka vienspēlē Ostapenko cieta zaudējumu otrajā kārtā, nopelnot 70 pasaules ranga punktus. Turnīrs Parīzē norisināsies līdz 11.jūnijam.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām