Ostapenko tikšanās ar Kerberi cīņā par pirmo Vimbldonas finālu

Aļona Ostapenko, sportazinas.com
Aļona Ostapenko Foto: WTA Tennis

Vimbldonas tenisa čempionāta pusfinālā šodien, plkst. 15:05 pēc Latvijas laika  centrālajā kortā pirmo reizi karjerā tiksies ar vācieti Andželiku Kerberi, kura šajā turnīrā ir izlikta ar 11. numuru.

, pusfināls, Ostapenko - Kerbere
12.07.2018
1
2.36
2
1.59

21 gadu vecā Ostapenko Vimbldonas labāko četru tenisistu pulkā nonākusi pirmo reizi karjerā un otro reizi savā “Grand Slam” turnīru karjerā. Pērn Aļona līdzīgu panākumu guva arī “French Open”, vēlāk iekļūstot arī finālā un izcīnot vēsturisku panākumu.

Daudz pieredzējušākā 30 gadus vecā Kerbere (WTA 10.) Londonas tenisa kortu pusfinālā spēlēs trešo reizi, taču pagaidām vēl ne reizi nav kļuvusi par čempioni. 2016. gadā bijušajai pasaules pirmajai raketei izdevās triumfēt gan Austrālijas, gan arī ASV “Grand Slam” turnīros. Tikpat sekmīgs karjeras turpinājums gan nesekoja, kas veicināja Kerberes izkrišanu no pasaules ranga labāko desmit tenisistu pulka pērn.

Ostapenko šogad bija jāaizstāv pērn Vimbldonā izcīnītie reitinga punkti par ceturtdaļfināla sasniegšanu, kas arī sekmīgi ir izdevies, bet par pusfināla sasniegšanu Aļona jau ir garantējusi 780 WTA ranga punktus. Lai šobrīd 12. vietā pasaulē esošā latviete atgrieztos labāko desmitniekā, Aļonai, visticamāk, būs jāiekļūst Vimbldonas finālā. Raugoties no finansiālā skatpunkta, Ostapenko jau šobrīd savu kontu papildinājusi ar 562 000 sterliņu mārciņu (~636 tūkstoši eiro) lielu naudas prēmiju.

Ostapenko pusfinālu sasniegusi, nezaudējot nevienā no līdz šim aizvadītajiem setiem, kamēr Kerbere vienīgo pagaidām vienīgo setu zaudējusi otrās kārtas mačā pret amerikānieti Klēru Liu, kura WTA rangā ieņem vien 237. vietu.

Aļona savā tenisistes karjerā līdz šim izcīnījusi vienu WTA titulu. Viens no tiem, protams, ir pērn virs galvas paceltais “French Open” kauss, tikmēr pieredzējusī Kerbere var lepoties ar 11 uzvarām WTA raudzes čempionātos, kā arī sudraba medaļu 2016. gada

Otrajā pusfinālā šodien savā starpā tiksies vēl viena Vācijas pārstāve Julija Gērgesa (WTA 13.) un septiņkārtējā čempione amerikāniete Serēna Viljamsa.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par