Ostapenko un Sevastova aizvadīs Īstbornas “WTA 500” turnīra otrās kārtas dueļus

23/06/2021 09:02
Anastasija Sevastova

Latvijas tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova šodien aizvadīs Īstbornas “WTA 500” sērijas turnīra otrās kārtas spēles.

Ostapenko un tunisietis Onsas Žabēras mača sākums paredzēts plkst.13, bet Sevastova un amerikānieti Koko Gofa savu maču uzsāks ne ātrāk par plkst.15. Ostapenko WTA rangā ieņem 43.vietu, bet Žabēra atrodas 24.vietā. Abas tenisistes savā starpā iepriekš tikušās divas reizes. 2015.gadā Sobotas ITF 75 000 sērijas vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālā divos setos uzvarēja Latvijas tenisiste, bet pērn Ostravas “Premier” pirmajā kārtā tunisiete viņai revanšējās.

Rīkotāju speciālo ielūgumu saņēmusī Ostapenko pirmajā kārtā ar rezultātu 6-1, 6-3 pārspēja nesen “French Open” finālu sasniegušo Krievijas tenisisti Anastasiju Pavļučenkovu (WTA 19.), kura Īstbornā startēja ar astoto numuru. Žabēra pirmajā kārtā ar 6-3, 7-6 (7:4) uzveica čehieti Markētu Vondroušovu (WTA 40.). Latvijas tenisiste šosezon uz zāles seguma aizvadījusi trīs spēles. Viņa pagājušajā nedēļā apstājās Birmingemas “WTA 250” turnīra otrajā kārtā.

Turpretī Žabēra uz šī seguma izcīnījusi sešas uzvaras pēc kārtas. Nedēļas nogalē viņa triumfēja Birmingemas turnīrā un izcīnīja savu pirmo WTA titulu karjerā. Aprīlī Tunisijas tenisiste veiksmīgi startēja arī turnīros Čārlstounā, kur vispirms sasniedza pusfinālu, bet pēc tam arī finālu. Ceturtdaļfinālā šī mača uzvarētāja tiksies ar turnīra ceturto raketi Igu Švjonteku no Polijas (WTA 9.) vai Darju Kasatkinu no Krievijas (WTA 34.).

Tikmēr Sevastova rangā ir 61.vietā, bet Gofa ieņem 23.pozīciju. Latvijas tenisiste 17 gadus veco amerikānieti uzvarējusi abās līdzšinējās savstarpējās spēlēs. Liepājniece bija pārāka gan pērn “US Open” pirmajā kārtā, gan šogad Maiami “WTA 1000” turnīra otrajā kārtā. Sevastova šajā turnīrā zaudēja kvalifikācijas otrajā kārtā, bet pamatturnīrā iekļuva kā laimīgā zaudētāja. Pirmajā kārtā viņa ar 6-1, 6-7 (6:8), 6-4 pārspēja ukrainieti Martu Kostjuku (WTA 67.), bet Gofa ar 0-6, 7-6 (7:4), 7-5 uzvarēja turnīra septīto raketi beļģieti Elīzi Mertensu (WTA 16.).

Abām tenisistēm šis ir pirmais turnīrs pēc “French Open”, kur Sevastova apstājās pirmajā kārtā, bet Gofa aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.  Sevastova šajā sezonā uzvarējusi 18 no 21 spēles, bet Gofa guvusi virsroku 28 no 38 dueļiem. Maijā amerikāniete izcīnīja savu otro titulu karjerā, uzvarot turnīrā Parmā. Ceturtdaļfinālā šī mača uzvarētājai pretī stāsies ar otro numuru izliktā planētas piektā rakete Jeļina Svitoļina no Ukrainas vai Jeļena Ribakina no Kazahstānas (WTA 21.). Turnīra Lielbritānijā uz zāles seguma notiks līdz 26.jūnijam. Šīs ir vienas no piecām sacensībām uz zālāja seguma Lielbritānijā un Vācijā, kas kalpo kā iesildīšanās turnīrs jūnija un jūlija mijā gaidāmajam Vimbldonas turnīram. Sezonas trešais “Grand Slam” notiks no 28.jūnija līdz 10.jūlijam.