Ovečkins: Gribēju trīs gadu līgumu, bet klubs teica, ka esmu vajadzīgs uz pieciem

30/07/2021 11:05

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Vašingtonas “Capitals” kapteinis Aleksandrs Ovečkins dalījās emocijās pēc līguma parakstīšanas ar komandu.

Jau ziņots, ka pēc 2020./2021. gada sezonas noslēdzās Ovečkina pirms 13 gadiem noslēgtais līgums ar “Capitals”. Īsi pirms brīvo aģentu tirgus atvēršanas abām pusēm izdevās vienoties par jaunu piecu gadu kontraktu, kura vērtība ir 47,5 miljoni dolāru. Kad tas noslēgsies, Ovečkinam būs 40 gadi.

“Ja godīgi, tad es gribēju trīs gadu līgumu. Bet klubs teica, ka esmu vajadzīgs uz pieciem. Vēl joprojām neesmu zaudējis motivāciju, vēl joprojām vēlos kļūt labāks. Tādēļ biju priecīgs parakstīt kontraktu ar klubu, kurā esmu pavadījis visu karjeras posmu Ziemeļamerikā. Manā dzīvē bija tikai divi klubi – “Dynamo” Maskavā un “Capitals” Vašingtonā. Man tas ir svarīgi,” teica Ovečkins.

Tikmēr komandas ģenerālmenedžeris Braiens Maklelans atklāja pārrunu aizkulises. “Es jums pastāstīšu, kā norisinājās mūsu pārrunas. Mēs kaut ko apspriežam ar Ovi, tad viņš dodas mājās, pārrunā to ar ģimeni, atgriežas un mēs atkal kaut ko apspriežam. Nebija nekāda spiediena. Viņš vēlējās palikt, vienkārši bija jāvienojas par termiņiem un skaitļiem. Mēs vēlamies, lai viņš nevis vienkārši spēlētu ar mums, bet arī uzvarētu. Lai tā būtu, komandai nepieciešami līdzekļi, lai izveidoti maksimāli konkurētspējīgu vienību. Domāju, mums tas sanāca un visi ir apmierināti.

Runājot par termiņiem, bija iespēja noslēgt ne tik garu līgumu un pēc tam to pagarināt. Bet mēs pajautājām Aleksam, līdz kādam vecumam viņš plāno spēlēt. Viņš atbildēja, ka līdz 40. Un ja tā, tad kāpēc uzreiz neparakstītu piecu gadu kontraktu?”

Aizvadītajā sezonā Vašingtonas kluba kapteinis laukumā gāja 45 spēlēs NHL pamatturnīrā, kurās sakrāja 42 (24+18) punktus. Šī ir pirmā reizi viņa karjerā, kad hokejists nespēja sasniegt 30 vārtu atzīmi. Piecos “play-off” mačos viņam vēl četri (2+2) punkti, taču “Capitals” jau Stenlija kausa pirmajā kārtā zaudēja Bostonas “Bruins” ar 1-4.

Hokejistam tā bija 16. sezona Vašingtonā. Kopā viņš 1197 mačos NHL pamatturnīrā sakrājis 1320 (730+590) punktus, bet 141 Stenlija kausa spēlēs – vēl 135 (71+64) punktus. Uzbrucējs uzstādījis virkni rekordu gan “Capitals”, gan NHL. Savukārt 2018. gadā Vašingtonas komanda pirmo reizi tās pastāvēšanas vēsturē izcīnīja Stenlija kausu.

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…