Ovečkins gūst 49. vārtus un noķer Šenahanu; Edmontonā divi “hat-trick” (VIDEO)

27/03/2019 09:46

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt uz dalītu 13. pozīciju visu laiku labāko vārtu guvēju sarakstā pakāpās Aleksandrs Ovečkins, savukārt Edmontonas “Oilers” uzvarā pār Losandželosas “Kings” ar “hat-trick” izcēlās gan Leons Draizaitls, gan Raiens Nūdžents-Hopkinss.

Vašingtonas “Capitals” un Karolīnas “Hurricanes” duelī rezultāta tablo vēl izšķirošā perioda ievadā vēstīja neizšķirtu 1:1, tomēr 45. minūtē ar saviem 49. vārtiem šosezon izcēlās Ovečkins, kurš tādējādi ar karjeras laikā gūtajiem 656 “goliem” panācis NHL visu laiku labāko snaiperu sarakstā 13. pozīcijā esošo Brendanu Šenahanu. “Capitals” mačā pret “Hurricanes” pēcāk guva vēl divus vārtus un svinēja drošu panākumu ar 4:1.

Ar 98 punktiem 77 spēlēs Vašingtonas klubs saglabā pirmo pozīciju Metropolitana divīzijā, jo pārliecinošu zaudējumu Kolumbusā pret “Blue Jackets” (0:4) piedzīvoja tuvākā sekotāja Ņujorkas “Islanders” (95 punkti 77 mačos). Mājinieku sastāvā otro “sauso” spēli pēc kārtas un astoto kopumā sezonā aizvadīja vārtsargs Sergejs Bobrovskis, kurš atvairīja visu 26 “Islanders” hokejistu metienus.

Astoņas “sausās” spēles sezonā ir arī jauns krievu vārtsarga rekords, bet “Blue Jackets” Austrumu konferences kopvērtējumā no astotajā vietā esošās Monreālas “Canadiens” joprojām šķir divi punkti, jo Kanādas klubs šonakt ar 6:1 savā laukumā sagrāva Floridas “Panthers”.

Vārtu birums bija vērojams Edmontonā, kur vietējā “Oilers” ar 8:4 pārspēja līgas vājāko vienību Losandželosas “Kings”. Vācietis Draizaitls un kanādietis Nūdžents-Hopkinss katrs atzīmējās ar “hat-trick”, kamēr Konors Makdeivids guva vārtus un veica trīs rezultatīvas piespēles. “Kings” labā trīs punkti (0+3) slovēnim Anžem Kopitaram.

Jāatzīmē, ka ārpus Losandželosas kluba sastāva ceturto spēli pēc kārtas palika Iļja Kovaļčuks.

Ar 46 precīziem metieniem šosezon Draizaitls līgas labāko snaiperu sarakstā atpaliek tikai no Ovečkina (49), kamēr vairāk par Makdeivida 112 (39+73) punktiem šosezon sakrājis Tampabejas “Lightning” līderis Ņikita Kučerovs (38+83). Sešas kārtas pirms pamatturnīra beigām “Oilers” ar 76 punktiem no Rietumu konferences “play-off” zonas atpaliek par pieciem punktiem.

Cīņu par izslēgšanas turnīru rietumos turpina arī Arizonas “Coyotes”, kas, pateicoties Nika Kazinsa vārtu guvumam vairākumā 46. minūtē, ar minimālo 1:0 savu skatītāju priekšā pārspēja Čikāgas “Blackhawks” un pārtrauca piecu zaudējumu sēriju. “Koijotu” sastāvā Dārsijs Kempers atvairīja 31 sāncenšu metienu, ļaujot Arizonas klubam palielināt savu punktu skaitu līdz 81 – tikpat, cik rietumu astotajai spēcīgākajai komandai Kolorādo “Avalanche”, kas gan aizvadījusi par vienu maču mazāk.