Ovečkins noķer Fjodorovu, tomēr neglābj “Capitals” no kārtējā zaudējuma (VIDEO)

24/01/2019 09:37
Aleksandrs Ovečkins, sportazinas

Jau septīto zaudējumu pēc kārtas šonakt piedzīvoja Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempione Vašingtonas “Capitals”, kas izbraukumā ar 3:6 piekāpās Toronto “Maple Leafs”, tikmēr piekto uzvaru pēdējās sešās cīņās savā kontā ierakstīja Monreālas “Canadiens”, savā laukumā saspringtā mačā pārspējot Arizonas “Coyotes” (2:1).

Stenlija kausa īpašnieki mačā pret “kļavu lapām” divas reizes spēja izvirzīties priekšā, tomēr mājinieki laika posmā no 34. līdz 51. minūtei guva četrus bezatbildes vārtus un izvirzījās priekšā ar drošo 5:2, kas arī priekšlaicīgi dzēsa intrigu par mača uzvarētāju. Ar trim vārtiem un rezultatīvu piespēli Toronto uzvaru kaldināja Nazem Kadri. Tikmēr savu 37. ripu šosezon iemeta “Capitals” kapteinis Aleksandrs Ovečkins, kura rēķinā tādējādi NHL pamatturnīra mačos šobrīd ir jau 1179 rezultativitātes punkti, kas ir tikpat, cik līdzšinējam rekordistam šajā rādītājā starp krievu hokejistiem Sergejam Fjodorovam.

Rekorda atkārtošanai Ovečkinam bija nepieciešamas 1052 spēles, kamēr trīskārtējais Stenlija kausa ieguvējs Fjodorovs to iespēja, laukumā izejot 1248 cīņās.

Pateicoties Maika Reilija precīzajam metienam trešā perioda ievadā, piekto uzvaru pēdējās sešās spēlēs šonakt guva Monreālas “Canadiens”, savā laukumā pārspējot Arizonas “Coyotes”. Panākums ļauj “Canadiens” Austrumu konferences kopvērtējumā par vienu punktu apsteigt “Capitals” un ar iekrāto 61 punktu pakāpties uz ceturto pozīciju.

Atlikušajās četrās šīs nakts NHL pamatturnīra spēlēs virsroku guva viesu komandas. Minesotas “Wild”, pateicoties Erika Stāla 2+1, tika galā ar Kolorādo “Avalanche” (5:2). Piecus bezatbildes vārtus uzvarā viesos Anaheimā pret “Ducks” (5:1) guva Sentluisas “Blues”, sarūpējot “pīlēm” jau septīto zaudējumu savā laukumā.

Mačā Lasvegasā starp “Golden Knights” un Nešvilas “Predators” viesi otrās trešdaļas pirmajās četrās minūtēs guva divus vārtus, kā arī 47 metienus atvairīja somu vārtsargs Jūse Saross, ar ko izrādījās gana, lai svinētu uzvaru visā spēlē ar 2:1. Abas vienības Rietumu konferences kopvērtējumā atrodas līdzās – “Predators” ar 64 punktiem ir ceturtā, savukārt “Golden Knights” ar 62 punktiem ir piektā.

Visbeidzot Karolīnas “Hurricanes” viesos ar 5:2 tika galā ar Vankūveras “Canucks”. Ar trim punktiem (1+2) uzvaru kaldināja soms Teuvo Teravainens, tikmēr divas reizes precīzs bija nesen maiņas darījumā no “Wild” iegūtais šveicietis Nino Nīderraiters.