Ovečkins turpina kāpt NHL labāko vārtu guvēju sarakstā (VIDEO)

30/01/2020 11:19

Šonakt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) tika aizvadītas sešas spēles. Vienā no mačiem Vašingtonas “Capitals” mājās ar rezultātu 4:5 piekāpās Nešvilas “Predators” komandai.

Pirmos vārtus spēlē pirmā perioda devītajā minūtē guva Vašingtonas vienības spēlētājs Rihards Pāniks, bet Nešvilas komanda atbildēja uz to ar trīs gūtiem vārtiem Džareda Tinordi, Mikaela Granlunda un Roko Grimaldi izpildījumā.

Pirmā perioda 16 minūtē vārtus guva Aleksandrs Ovečkins, kad bija pirmais pie ripas pēc “Predators” vārtsarga kļūdas pie saviem vārtiem. Gūtie vārti “Capitals” uzbrucējam palīdzēja apsteigt Stīvu Aizermanu NHL visu laiku labāko vārtu guvēju sarakstā, kurā pēc spēles Ovečkins ieņem devīto vietu.

“Liels gods atrasties šajā sarakstā,” pēc zaudējuma sacīja Ovečkins. “Esmu ļoti laimīgs, bet vēl tāls ceļš ejams.”

Ovečkinam ir 693 vārti 1144 spēlēs 15 NHL sezonās. Labāko vārtu guvēju sarakstā apsteigtais Aizermans 22 sezonās guva 692 vārtus 1514 spēlēs. Ovečkins jau pavisam drīz var pakāpties vēl vienu vietu augstāk, jo astotajā vietā esošajam Markam Mesjē ir 694 vārtu guvumi.

Visu laiku labākais NHL vārtu guvējs ir Veins Greckis, kurš karjeras laikā iekrāja 894 precīzus metienus, bet otrajā vietā atrodas Gordijs Hovs ar 801 vārtu guvumu.

Otrā perioda sākumā Pāniks rezultātu spēja izlīdzināt, savukārt jau piecas minūtes vēlāk “Capitals” vadībā izvirzīja Toms Vilsons. Trešajā periodā “Predators” spēja atspēlēties, gūt divus bezatbildes vārtus un izraut uzvaru spēlē. Viesu rindās ar vārtiem pēdējā spēles periodā izcēlās Raiens Johansens un Janiks Vēbers.

“Capitals” izdarīja 33 metienu pa pretinieku vārtiem, kamēr Nešvilas vienībai uzvarai pietika vien ar 24 metieniem.

Ovečkins iesildīšanās laikā arī godināja nesen traģiskā helikoptera avārijā bojā gājušo basketbola leģendu Kobi Braientu, uzvelkot kreklu ar #24 uz tā.

NHL spēļu rezultāti 30. janvārī

Sanhosē “Sharks” – Vankūveras “Canucks” 2:5 (1:1, 1:0, 0:4);

Anaheimas “Ducks” – Arizonas “Coyotes” 4:2 (2:1, 2:1, 0:0);

Edmontonas “Oilers” – Kalgari “Flames” 3:4 (0:1, 2:2, 1:0, 0:0, 0:1) – pēcspēles metienu sērijā;

Losandželosas “Kings” – Tampabejas “Lightning” 2:4 (1:0, 1:2, 0:2);

Dalasas “Stars” – Toronto “Maple Leafs” 3:5 (1:1, 1:2, 1:2);