Ovečkins: Visi “Capitals” hokejisti prot lamāties krieviski

Aleksandrs Ovečkins, sportazinas.com
Aleksandrs Ovečkins | Foto: Vašingtonas "Capitals"

Nacionālās hokeja līgas () kluba Vašingtonas “Capitals” kapteinis atklājis, ka viņš iemācījis krievu lamuvārdus visiem saviem komandas biedriem.

ASV galvaspilsētā ir viena no lielākajām Krievijas hokejistu pārstāvniecībām NHL. “Capitals” bez Ovečkina spēlē vārtsargs Iļja Samsonovs, aizsargs Dmitrijs Orlovs, kā arī uzbrucēji Jevgēņijs Kuzņecovs un Iļja Kovaļčuks, kurš komandai pievienojās 2019./2020. gada sezonas laikā.

Jautāts par krievu lamuvārdu izmantošanu spēlēs, Vašingtonas kluba kapteinis atbild apstiprinoši. “Ir gadījies, ka mēs [tautieši] viens otru sapurinām ar šo vārdu palīdzību. Bet vispār mums visa komanda runā krieviski – ar lamuvārdiem,” atklāja Ovečkins.

Šosezon 34 gadus vecais uzbrucējs iemetis 48 ripas un atdevis 19 piespēles 68 mačos. Ja regulārais turnīrs tiktu nospēlēts līdz galam, tad Ovečkins, visticamāk, sasniegtu 50 gūto vārtu robežu un aizvadītu jau devīto sezonu ar vismaz 50 iemestām ripām. Tomēr NHL čempionāts atsāksies uzreiz “play-off” turnīru, līdz ar ko statistika tiks skaitīta no jauna.

Ovečkins turpina pakaļdzīšanos Veina Grecka mūžīgām rekordam. Leģendārais kanādietis karjeras laikā iemeta 894 ripas, kamēr krievu hokejistam pašlaik ir 706 vārtu guvumi, kas ļauj viņam ierindoties sestajā pozīcijā NHL visu laiku labāko vārtu guvēju sarakstā. Jāatzīmē, ka šajā statistikā tiek ņemti vērā tikai tie goli, kas tika iemesti regulārajos turnīros.

Krievu hokejists spēlē Vašingtonā kopš 2005./2006. gada sezonas, savukārt kopš 2009./2010. gada sezonas viņš ir komandas kapteinis. 2017./2018. gada sezonā “Capitals” pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē kļuva par Stenlija kausa ieguvēju, bet pašu Ovečkinu atzina par visa “play-off” turnīra vērtīgāko spēlētāju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par