Ozo un “Dinamo” šovakar uzņems KHL čempionus SKA

06/09/2017 07:46

. Neveiksmīgu mājas sēriju aizvadošais Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” šodien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionāta spēlē, uzņem Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto pagājušās sezonas līgas čempionvienību Sanktpēterburgas SKA.

Spēle “Arēnā Rīga” sāksies plkst.19.30 un tiešraidē to translēs televīzijas kanāls TV6.

Rīdzinieki aizvadīs ceturto no piecām sezonas pirmās mājas sērijas spēlēm un pagaidām joprojām savā laukumā ir bez punktiem.

Pirmajā mačā pagājušajā ceturtdienā Sanda Ozoliņa trenētais klubs ar 1:3 zaudēja Maskavas “Spartak” komandai, neveiksmīgi aizvadot spēles trešo periodu, kurā īsā laikā ielaida trīs ripas, pēc tam sestdien ar 1:5 tika kapitulēts Maskavas “Dinamo”, kuras rindās ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Mārtiņš Karsums, bet pirmdien, ielaižot vārtus priekšpēdējā minūtē, Latvijas vienība ar 1:2 zaudēja Jaroslavļas “Lokomotiv” komandai, kurā par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs.

Pirms mājas spēļu sērijas Latvijas klubam bija divu uzvaru sērija, bet šosezon komanda septiņos mačos ir piedzīvojusi piecas neveiksmes, tiekot pie pieciem punktiem.

Duelis ar SKA būs Rīgas “Dinamo” līdzšinējās sezonas smagākais pārbaudījums, jo titulētā komanda šosezon kā vienīgā joprojām ir bez zaudējumiem – sezonas pirmajos sešos mačos čempione guvusi četrus panākumus pamatlaikā un divus pēcspēles metienos.

Iepriekšējā mačā SKA pirmdien viesos ar 5:0 sagrāva “Spartak”, bet pašā sezonas ievadā ar 4:2 tika uzvarēta Maskavas CSKA vienība, kas tai šobrīd ir blakus līgas galvgalī.

SKA komandas lielākā zvaigzne Iļja Kovaļčuks šosezon sešos mačos izcēlies ar septiņiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, kas dod trešo vietu līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, sekojot Naidželam Dousam no Astanas “Baris”, kuram ir astoņi vārti un trīs piespēles, kā arī Magņitogorskas “Metallurg” uzbrucējam Sergejam Mozjakinam, kurš precīzi metis sešas reizes un veicis četras piespēles.

SKA vienība šajā pavasarī līgā triumfēja otro reizi vēsturē, finālā ar 4-1 droši uzvarot Magņitogorskas “Metallurg”. Latvijā labi zināmais Znaroka un Vītoliņa duets to vada kopš pērnā gada.

Pēc mača ar SKA rīdzinieki piektdien tiksies ar Astanas “Baris”, bet pēc tam nākamajā otrdienā sāks piecu izbraukuma spēļu sēriju, kurā ceļos pēc maršruta Ufa, Soči, Helsinki, Kazaņa un Ņižņekamska.

SKA komanda ar 16 punktiem sešos mačos šobrīd ieņem otro vietu Rietumu konferences un arī visas līgas kopvērtējumā, zaudējot vienīgi CSKA vienībai, kas gan jau aizvadījusi par maču vairāk.

Tikmēr Rīgas “Dinamo” hokejisti ar pieciem punktiem septiņos dueļos ir vairs tikai konferences priekšpēdējā, 12.pozīcijā, tomēr sestā vieta ir tikai trīs punktu attālumā.

Šajā sezonā katrs klubs KHL čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, turklāt kalendārā būs pārtraukums saistībā ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm.

Pa 56 spēlēm regulārajā čempionātā KHL klubi aizvadīja arī pirmajās divās – 2008./2009. un 2009./2010.gada – KHL sezonās, bet pēc tam divas sezonas spēlēja pa 54 mačiem, bet īsākais bija 2012./2013.gada regulārais čempionāts, kad katra komanda izspēlēja pa 52 cīņām. Savukārt iepriekšējās trīs sezonās komandas aizvadīja pa 60 mačiem katra.

Šī gada kalendārs saīsināts, jo no 29.janvāra līdz 25.februārim turnīrā būs pārtraukums, kas saistīts ar 2018.gada Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm. Zīmīgi, ka pēc pārtraukuma Rīgas “Dinamo” atliks aizvadīt vien divas spēles, viesos pret Minskas “Dinamo” un 1.martā mājās pret Helsinku “Jokerit”, noslēdzot regulāro sezonu.

KHL regulārajā čempionātā bez Olimpiādei paredzētās pauzes būs arī divi pārtraukumi, kas atvēlēti izlašu vajadzībām. Tāpat kalendārā janvāra vidū būs neilgs pārtraukums saistībā ar KHL Zvaigžņu spēli.

Rīgas “Dinamo” šī gada nogalē plāno startēt tradicionālajā Špenglera kausa izcīņā, kur grupā tiksies ar Šveices izlasi un Somijas augstākās līgas klubu Hāmēnlinnas HPK.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējā sezonā, kas Latvijas klubam bija neveiksmīgākā deviņos KHL aizvadītos gados, palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju. Pirmajās četrās sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet nākamos trīs gadus “Dinamo” palika bez izslēgšanas turnīra.