Ozoliņam 18 punkti uzvarā Francijas otrās līgas mačā

15/03/2022 21:14
Atvars Ozoliņš

Vīrieši

Francijas otrajā spēcīgākajā līgā ProB Atvara Ozoliņa gūtie 18 punkti nedēļas nogalē palīdzēja viņa pārstāvētajai Frežī AMSL svinēt uzvaru izbraukumā. AMSL ar 3-2 (17:25, 18:25, 25:23, 25:11, 15:10) pieveica Ažaksjo “Gazelec”. Latvijas izlases otrā tempa uzbrucējs guva 18 punktus, no kuriem vienu sakrāja no serves līnijas un divus – blokā, kļūstot par otru rezultatīvāko volejbolistu savā komandā. Ar 31 punktu 19 spēlēs Frežī komanda ieņem piekto vietu 11 komandu vidū.

Itālijas superlīgā kārtējo uzvaru viesos izcīnīja Kristera Dardzāna pārstāvētā vienība, uzvarot Moncas “Vero” ar 3-1 (25:21, 30:32, 25:23, 25:22). Dardzāns laukumā otrajā un ceturtajā setā devās uz epizodēm servē, nopelnīdams vienu punktu blokā.

Uzvaru svinēja arī Gustava Freimaņa pārstāvētā Taranto “Gioiella Prisma”, kas mājās ar 3-1 (25:21, 25:23, 17:25, 25:19) pārspēja Modenas “Leo Shoes PerkinElmer”. Latvijas volejbolists laukumā nedevās. Perudžas klubs ar 64 punktu 23 cīņās joprojām pārliecinoši atrodas pirmajā vietā, bet līgas jaunpienācēja no Taranto ar 26 punktiem 23 mačos ieņem devīto vietu 13 komandu čempionātā.

Vācijā Romāna Sauša pārstāvētā Gīsenes “Helios Grizzlys” pirmajā ceturtdaļfināla cīņā viesos ar 0-3 (17:25, 13:25, 19:25) piekāpās pamatturnīra uzvarētājai Berlīnes “Recycling Volleys”. Viesu komandā, kas Covid-19 ierobežojumu dēļ cīnījās astoņu cilvēku sastāvā, Latvijas volejbolists guva piecus punktus uzbrukumā. Sērijā ar 1-0 vadībā ir Berlīnes klubs.

Čehijas čempionātā Kristapa Platača pārstāvētā “Kladno” pirmdien izbraukumā ar 0-3 (22:25, 18:25, 20:25) piekāpās Pršībramas “Euro Sitex”. Platačs bija pieteikumā, bet laukumā nedevās. Ar 43 punktiem 22 cīņā Kladno klubs pamatturnīrā ieņēma piekto vietu 12 klubu vidū.

Beļģijā Renāra Paula Jansona pārstāvētā Ālstas “Lindemans” izbraukumā ar 3-2 (25:14, 19:25, 23:25, 25:21, 15:13) vinnēja Lēvenas “Haasrode” vienību. Renārs laukumā uz servi devās trešajā un ceturtajā setā, kā arī uzsāka piekto setu un guva divus punktus uzbrukumā. Ar diviem punktiem vienā otrā etapa cīņā “Lindemans” ieņem ceturto vietu astoņu komandu vidū.

Somijas čempionātā pa diviem zaudējumiem aizvadītajā nedēļā cieta abas latviešu pārstāvētās komandas. Kristapa Šmita pārstāvētā Raisio “Loimu” viesos ar 0-3 (18:25, 23:25, 13:25) piekāpās “Savo” un savā laukumā ar 1-3 (20:25, 25:19, 21:25, 22:25) – Loimā “Hurrikaani”.

Šmits pirmajā cīņā nespēlēja, otrajā guva 16 punktus, vienu no tiem – ar servi, kļūdams par otru rezultatīvāko spēlētāju komandā. Tikmēr Markusa Cielava pārstāvētā Joensū “Karelian Hurmos” izbraukumā ar 2-3 (25:18, 22:25, 25:16, 16:25, 10:15) zaudēja “VaLePa Sastamala Tampere” un ar 2-3 (16:25, 18:25, 31:29, 25:16, 14:16) – “Akaa-Volley”. Cielavs nebija iekļauts pieteikumā. Raisio “Loimu” ar 46 punktiem 30 spēlēs pamatturnīrā ieņēma sesto vietu, bet “Karelian Hurmos” ar 44 punktiem 11 komandu vidū ierindojās vietu zemāk.

Šveices čempionātā Edvarta Buivida pārstāvētā Lucernas “Concordia” piedzīvojusi trešo zaudējumu cīņā par 5.-7.vietu. Ar 0-3 (20:25, 21:25, 28:30) savā laukumā tika zaudēts Nēfelsas “biogas”. Buivids guva astoņus punktus, vienu no tiem – no serves līnijas. Bez punktiem trijos mačos Lucernas klubs ieņem trešo vietu triju komandu konkurencē.

Kipras čempionātā Latvijas izlasē spēlējušo cēlāja Jāņa Jansona un otrā tempa uzbrucēja Toma Vanaga pārstāvētā Nikosijas APOEL pusfināla spēlē par 5.-8.vietu pirmdien viesos ar 3-2 (25:16, 21:25, 19:25, 25:19, 19:17) pieveica Paralimni “Enosis Neon”. Jansons un Vanags laukumā bija gandrīz visu spēli, uz īsu brīdi tiekot nomanītiem vien trešā seta vidū. APOEL sērijā uzvar ar 2-1.

Sievietes

Čehijas čempionātā sievietēm Petras Ņečiporukas pārstāvētais Čehijas klubs “Ostrava” pamatturnīra pēdējā spēlē izbraukumā ar 1-3 (25:20, 14:25, 23:25, 15:25) piekāpās Prāgas “Olymp”. Ņečiporuka guva septiņus punktus, no kuriem vienu – ar servi. Ar 51 punktu 27 spēlēs “Ostrava” desmit komandu konkurencē pamatturnīrā finišēja ceturtajā vietā.

Austrijā Evelīnas Rutkovskas pārstāvētā Zalcburgas PSV VBG ceturtdaļfinālā viesos ar 0-3 (23:25, 12:25, 28:30) un 0-3 (18:25, 22:25, 12:25) zaudēja “Tirol”. Latvijas spēlētāja pirmajā spēlē devās laukumā pirmā seta beigās un nospēlēja maču līdz galam. Viņa guva septiņus punktus, no kuriem divus – blokā, un bija trešā rezultatīvākā spēlētāja savā komandā. Otrajā cīņā Viņa iesāka spēli, taču pirmā seta beigās tika nomainīta, abos pārējos setos dodoties laukumā uz maiņu. Latvijas volejboliste guva vienu punktu uzbrukumā. Sērijā ar 2-1 uzvarēja Tiroles komanda.

Somijas čempionātā cēlājas Elvitas Dolotovas pārstāvētā Huitinenas “Vampula” izbraukumā ar 2-3 (25:22, 25:23, 24:26, 14:25, 11:15) piekāpās Nurmo “Jymy”. Dolotova punktus neguva. Ar 42 punktiem 31 spēlē “Vampula” pamatturnīrā ieņēma septīto vietu 12 komandu konkurencē.