Ozoliņš: Nedomāju, ka varam spriest par hokeja attīstību pēc panākuma pasaules čempionātā

12/03/2024 17:02
Nokopēts
Sandis Ozoliņš

Latvijas hokeja leģenda Sandis Ozoliņš sarunā ar Čehijas mediju “Hokej.cz” atskatījies uz iepriekšējo pasaules čempionātu, kā arī izteicis vērtējumu par šī brīža Latvijas hokeja līmeni.

Ozoliņš atcerējies iepriekšējā gada pasaules čempionātu, kur Latvijas izlase ieguva bronzas medaļas. “Tas bija lieliski gan cilvēkiem, gan valstij. Tas mums radīja pozitīvas emocijas, kas ir ļoti svarīgas. Esmu priecīgs, ka jaunā paaudze to varēja piedzīvot. Mums tas bija kaut kas vienreizējs, jo bronzas medaļas svētki bija tādi, it kā būtu izcīnījuši divas zelta godalgas. Valstī tika izsludināta brīvdienu. Mūsu valstī nekas tāds vēl nebija noticis.”

“Jāatceras, ka Latvijai mājas PČ iesākās neveiksmīgi, taču pamazām komandas sniegums uzlabojās,” analizējis Ozoliņš. “Neatceros, kad pēdējo reizi uz svētkiem Latvijā bija pulcējušies tik daudz cilvēku. Nebija tik daudz svinēšana par valstsvienības vai hokeja panākumu, bet cilvēki svinēja par sevi un prieku. Visi bija lepni, ka ir latvieši.”

Šogad čempionāts risināsies no 10. līdz 26. maijam Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija spēlēs vienā grupā ar ASV, Vāciju, Zviedriju, Slovākiju, Franciju, Kazahstānu un Poliju.

Vēl Latvijas hokeja leģenda izteicās par valsts hokeja līmeni. “Latvijā hokejs ir kā šūpoles, reizēm labāk, reizēm sliktāk. Nedomāju, ka varam spriest par visa sporta veida attīstību pēc panākuma pasaules čempionātā. Tas ir divu nedēļu turnīrs… Mēs joprojām cīnāmies ar sekām pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Pirms kara sākuma mums 14 gadus bija komanda KHL, tagad tā vairs nav un tiek domāts, ko darīt tālāk.”

“Kur attīstīsies mūsu spēlētāji? Kur viņi var iegūt kvalitatīvu konkurenci? Ir bijuši mēģinājumi iekļaut Latvijas komandu Somijas otrajā līgā jeb “Mestis” līgā, taču tas nebija ilgtermiņa risinājums. Jebkurā gadījumā mums ir jādod iespēja jaunajiem hokejistiem pilnveidoties, nepametot Latviju. Mums kaut kas ir jāizdomā, lai mēs varētu sasniegt emocijas, kādas tās bija iepriekšējā gadā. Šobrīd gan nezinu atbildi uz šiem jautājumiem. Manuprāt, ka, ņemot vērā iedzīvotāju un hokejistu skaitu, mēs vieni paši nevaram uzbūvēt kvalitatīvu konkurenci. Noteikti palīdzētu, ja mēs būtu daļa no spēcīgas sistēmas.”

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām