Ozols papildlaikā atnes uzvaru “Zemgalei”/LLU OHL pusfināla spēlē

21/03/2022 23:08

Patriks Ozols pirmdien Jelgavā guva vārtus papildlaikā, “Zemgale”/LLU hokejistiem izcīnot uzvaru “Optibet” Hokeja līgas (OHL) pusfināla otrajā spēlē. “Zemgale”/LLU savā laukumā ar rezultātu 4:3 (2:2, 1:1, 0:0, 1:0) pārspēja “Liepāju”, panākot sērijā līdz četrām uzvarām 1-1.

Spēles trešajā minūtē liepājniekus vadībā izvirzīja Marks Kaļeiņikovs, kurš netraucēts pretī vārtiem saņēma Armanda Bērziņa piespēli un raidīja ripu vārtos. Nieka 12 sekundes vēlāk Aleksis Ostaņkovičs pēc Daniela Goršānova metiena mainīja ripas lidojuma virzienu un panāca 1:1. Vadībā vēlreiz izvirzījās liepājnieki, kad vairākumā piecatā pret trīs aizsargiem vārtus guva Kristaps Nīmanis.

Tuvojoties pirmās trešdaļas noslēgumam pie iespējas spēlēt vairākumā tika mājinieki, un, jau spēlējot vienādos sastāvos, 2:2 panāca Kristaps Roķis. Mača 23.minūtē pirmo reizi vadībā izvirzījās “Zemgale”/LLU, kad vairākumu pēc Klāva Veinberga piespēles realizēja Edgars Kulda. Pēc vairākiem abu komandu neizmantotiem vairākumiem vien 12 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām atkal neizšķirtu panāca Liepājas komandas hokejists Māris Miezis.

Arī noslēdzošā trešdaļa sākās ar abu komandu noraidījumiem. Mazāk nekā trīs minūtes līdz spēles beigām pēc pamatīgas grūstīšanās mājinieku vārtu priekšā ripu vārtos iebakstīja Liepājas hokejisti, taču tiesneši nolēma vārtu guvumu neieskaitīt. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, taču papildlaika devītajā minūtē vārtus pēc Roberta Jekimova un Edgara Kuldas piespēlēm guva Patriks Ozols.

Jelgavnieku vārtus sargāja Ēriks Vītols, kurš atvairīja 27 pretinieku metienus, kamēr “Liepājas” vārtsargs Patriks Bērziņš tika galā ar 43 no 47 pretinieku metieniem. Sērijas trešā spēle Liepājā notiks 23.martā. Sērijā starp “Mogo”/LSPA un “Olimp”/”Venta 2002” komandām rezultāts ir 1-1.

Cīņa par OHL čempionu kausu tiks uzsākta 3.aprīlī. Arī fināls notiks līdz četrām uzvarām. OHL “play-off” iekļuva turnīra četras labākās komandas. Atlikušajām trijām vienībām – Hokeja skolai “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga” un Rīgas “Prizma” – sezona jau noslēgusies. Iepriekšējā sezonā OHL uzvarētāju kausu izcīnīja “Olimp”/”Venta 2002”, bet regulārajā sezonā uzvaru svinēja “Zemgale”/LLU. Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.