“Pacers” noper “Cavaliers” un panāk 7. spēli, “Raptors” iekļūst konferences pusfinālā

28/04/2018 07:59

Nacionālajā Basketbola asociācijā (NBA) piektdienas naktī aizvadītas divas Austrumu konferences pirmās kārtas izslēgšanas spēles. Pamatīgu zaudējumu piedzīvojusi Lebrona Džeimsa pārstāvētā Klīvlendas “Cavaliers”, kas ar 87:121 piekāpās Indiānas “Pacers” vienībai. Tādējādi šajā sērijā būs nepieciešama septītā spēle. Tikmēr Austrumu konferences pusfinālā iekļuvusi Toronto “Raptors”, pieveicot Vašingtonas “Wizards” basketbolistus.

Pēc visai kontraversālās sērijas piektās spēles Klīvlendā, “Pacers” un “Cavaliers” dueli aizvadīja Indiānā. Mājinieki bija sportistki ļoti dusmīgi un pamatīgi pārmācīja “Cavaliers” vienību ar 121:87. “Pacers” fantatiski darbojās otrajā puslaikā, kuru uzvarēja ar 64:40. Arī pirmajā puslaikā tika iekrāts jau 10 punktu pārsvars – 57:47, tomēr pēc pārtraukuma Indiānas vienība parādīja īsto spēku.

Uzvarētāju rindās teicami darbojās aizsargs Viktors Olapdio, kurš atzīmējās ar “triple-double” – 28 punkti, 13 atlēkušās bumbas un 10 rezultatīvas piespēles. Tikmēr lietuviešu basketbolists Domants Sabonis atzīmējās ar 19 punktiem un sešām bumbām zem groziem. Turpretim “Cavaliers” rindās labākais punktus guvējs bija Lebrons Džeimss ar 22 punktiem. Visai neveiksmīga spēle Kevinam Lavam – vien septiņi punkti. Sērijas septītais mačs paredzēts Klīvlendā.

Citā Austrumu konferences pirmās kārtas duelī tikās Toronto “Raptors” un Vašingtonas “Wizards” vienības. Kanādas komanda visai saspringtā duelī ar 102:92 prata pārspēt ASV galvaspilsētas vienību un triumfēt sērijā ar 4-2.

Sērijas sesto spēli krietni veiksmīgāk uzsāka mājiniece “Wizards” pirmo ceturtdaļu, uzvarot ar 30:20. Tomēr, dodoties pārtraukumā, Kanādas vienībai izdevās deficītu samazināt līdz trim punktiem – 50:53. Otrajā puslaikā Dveina Keisija trenētie “Raptors” basketbolisti darbojās krietni organizētāk un izcīnīja uzvaru ar 102:92. Toronto pilsētas komandai izdevās izcila ceturtā ceturtdaļa – 29:14. Tādējādi “Raptors” sērijā triumfēja un sasniedza konferences pusfinālu.

Uzvarētāju rindās lieliska spēle saspēles vadītājam Kailam Laurijam, kurš guva 24 punktus, kā arī pievienoja sešas rezultatīvas piespēles un savāca tikpat atlēkušās bumbas. “Double – double” arī Jonam Valančunam – 14 punkti un 12 bumbas. Savukārt “Wizards” vienībā labākie bija aizsargu duets Vols un Bīls. Vols iemeta 23 punktus un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles partneriem, savukārt Bīlam 32 punkti, realizējot sešus tālmetienus.