Pagājušā gada aukstā duša, pozitīvā bilance – spēles pret Norvēģijas izlasi

Oskars Cibuļskis cīņā ar norvēģu hokejistu.
Foto: Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images

Latvijas valstsvienība pēdējā pasaules čempionāta spēlē tiksies ar Norvēģijas izlasi. Pasaules čempionāts Slovākijā jānoslēdz uz pozitīvas nots, to Latvijas izlase var izdarīt pret sev ērto Norvēģijas izlasi. Spēles sākums plkst. 17:15.

Ja agrāk norvēģus varējām apspēlēt gandrīz uz vienas slidas, tad šodien spēles nebūt vairs nav tik vieglas un pārliecinošas. Vēsture rāda, ka 11 spēlēs esam izcīnījuši astoņas uzvaras, bet pēdējās trīs tikšanās reizēs nebijām savā augstākajā līmenī.

Līdzīgi kā 2006. gada čempionātā Rīgā, kad Latvija nebija kvalificējusies ceturtdaļfinālam, arī šodien Latvijas hokejisti turnīru noslēgs pret norvēģiem. Pirmajā periodā skatītājiem gandrīz pilno “Arēna Rīga” kājās piecēla Arvīda Reķa gūtie vārti vairākumā, drīz vien rezultātu dubultoja Viktors Bļinovs. Otrajā periodā viesi vienus vārtus atguva, bet Laura Dārziņa precīzais raidījums atkal atgrieza pārliecinošo divu vārtu pārsvaru. Trešajā periodā Aleksandra Semjonova vārtu guvums pielika punktu Latvijas izlases čempionātam, bet vienus vārtus mēs tomēr vēl ielaidām, mazāk nekā pusminūti pirms pamatlaika beigām 4:2.

Ar aukstu dušu Latvijas izlasei iesākās pagājušais čempionāts pret Norvēģijas izlasi, kad pēc pirmā perioda Latvijas hokejisti bija iedzinējos ar 0:2. Gaisā bija jūtams neliels izmisums, jo deviņās pārbaudes spēlēs latvieši nebija, izcīnījuši nevienu, uzvaru, tagad vēl tik slikts sākums pret norvēģiem… Otrajā periodā solo reidu cauri viduszonai veica Kristaps Sotnieks, kurš piespēlēja Rūdolfam Balceram un sekoja metiens vārtu devītniekā. Trešā perioda vidū pēc Mārtiņa Karsuma piespēles rezultātu izlīdzināja Rodrigo Ābols. Papildlaikā savu individuālo meistarību nodemonstrēja Balcers, kurš apspēlēja visus norvēģus un guva uzvaras vārtus 3:2.

Čempionāts Latvijas izlasei noslēgsies šodien pret Norvēģijas izlasi, uzvara būtu pozitīvs veids, kā pabeigt gada lielāko hokeja turnīru. Valstsvienība čempionātā nodemonstrēja atzīstamu sniegumu, ar cerībām, ka atzinības rakstus hokejisti varēs saņemt arī pēc šīs spēles.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par