Pagājušās sezonas Spānijas čempione “Atletico” finišē trešajā vietā

23/05/2022 11:59
Madrides Atletico

Madrides “Atletico” komanda svētdien, pateicoties Rodrigo de Pola un Anhela Koreas gūtajiem vārtiem, nodrošināja trešo vietu Spānijas futbola čempionātā jeb “La Liga”. Madrides klubs noslēdzošajā kārtā izbraukumā apspēlēja Sansevastjanas “Real Sociedad” ar 2:1 (0:0).

No “La Liga” UEFA Čempionu līgai kvalificējas četras labākās komandas, un Djego Simeones vadītā vienība dalību Eiropas klubu spēcīgākajā turnīrā jau bija nodrošinājusi pirms pēdējās spēles. Savukārt piektās un sestās vietas īpašnieces spēlēs Eiropas līgas grupu turnīrā, un “Real Sociedad” arī jau pirms pēdējās kārtas zināja, ka nākamajā sezonā būs jāspēlē pēc spēka Eiropas otrajā klubu līgā.

Mača gaitā “Real Sociedad” nespēja izmantot lielo pārsvaru, par ko “Atletico” lika maksāt – 50.minūtē de Pols ar lielisku sitienu vārtu augšējā stūrī viesu komandu izvirzīja vadībā. Īsu brīdi vēlāk Antuānam Grīzmanam bija lieliska iespēja pārtraukt savu sauso sēriju, taču izgājienā uz vārtiem Francijas uzbrucēja sitienu atvairīja “Real Sociedad” vārtsargs Alekss Remiro. 68.minūtē Korea pārsvaru dubultoja. Janiks Karasko ar centrējumu soda laukumā atrada Kokē, kurš bumbu atstāja Koream un viņš bumbu raidīja vārtu apakšējā stūrī. Lai gan kompensācijas laika trešajā minūtē Sansevastjanas klubs vienus vārtus atguva, ar to nebija pietiekami. “Atletico” varēja svinēt uzvaru.

“Atletico” 38 spēlēs ieguva 71 punktu. No čempiones Madrides “Real”, kas titulu izcīnīja 35.reizi, tā atpalika par 15 punktiem. Otro vietu ieņēma “Barcelona”, savukārt pēdējo ceļazīmi uz Čempionu līgu izcīnīja “Sevilla” vienība. “Real Sociedad” kopā ar Seviljas “Real Betis” nākamajā sezonā pārstāvēs Spāniju Eiropas līgā, savukārt “Villarreal”, šajā sezonā iekļūstot Čempionu līgas pusfinālā, nākamgad startēs pēc spēka trešajā Eiropas klubu turnīrā – Konferences līgā.

“La Liga” šosezon pametīs “Granada”, “Levante” un “Alaves” vienības. Savukārt spraiga cīņa notiek Spānijas otrajā čempionātā – par trīs ceļazīmēm uz augstāko līgu pretendē septiņas komandas.

Itālija

“Salernitana” vienība Itālijas A sērijas futbolā pēdējā mačā svētdien piedzīvoja zaudējumu, taču brīnumaini noturējās augstākajā līgā pēc veiksmīgas sezonas nogales. Salerno klubs savā laukumā ar 0:4 (0:3) atzina “Udinese” pārākumu.

Tiešajiem konkurentiem par palikšanu “Cagliari” pēdējā mačā derēja tikai uzvara, taču to neizdevās paveikt. Pret čempionāta pastarīti “Venezia”, kas arī izkritīs uz Itālijas B sēriju jeb otro līgu, Kaljāri klubam nācās samierināties ar bezvārtu neizšķirtu 0:0 (0:0). “Salernitana” vienībai pirmā sezona pēc atgriešanās A sērijā bija ļoti smaga, līdz 32.kārtai atrodoties pēdējā vietā, taču divas uzvaras un trīs neizšķirti pēdējos sešos mačos mačos ļāva fantastiski izglābties.

31 izcīnītais punkts ir A sērijas rekords vismazāk izcīnītajos punktos, kas ļāvis noturēties augstākajā līgā. Jau ziņots, ka “AC Milan” komanda svētdien Itālijas A sērijas futbolā pēdējās kārtas spēlē nodrošināja savu vēsturē 19.čempiontitulu un pirmo kopš 2011.gada.

Dānija

“Kobenhavn” vienība svētdien 14.reizi kluba vēsturē izcīnīja Dānijas čempiontitulu futbolā. Sezonas pēdējā mačā savā laukumā Kopenhāgenas vienība pieveica Olborgas “Aab” ar 3:0 (2:0). Vārtus “Kobenhavn” labā guva islandieši Hakons Arnars Haraldsons un Isāks Johanesons, kā arī Dānijas izlases futbolists Lukass Lerāgers.

Galvaspilsētas vienība tuvākos konkurentus “Midtjylland” apsteidza par trīs punktiem un tituls ļaus nākamajā sezonā Čempionu līgu sākt no kvalifikācijas pēdējās kārtas. Labāko trijnieku noslēdza “Silkeborg” vienība, savukārt pērnā gada čempioni “Brondby” palika ceturtie, kas nozīmē, ka par iekļūšanu Konferences līgā būs jāspēlē pārspēles mačs.

“Kobenhavn” titulu iepriekšējo reizi izcīnīja 2019.gadā. Nākamajā sezonā galvaspilsētas klubs grūtā cīņā pārvarēja UEFA Eiropas līgas kvalifikāciju, atlases izšķirošajā kārtā apturot Latvijas komandu “Riga”, bet pēc tam aizcīnījās līdz ceturtdaļfinālam.