Pahars atvadās no Jelgavas, vietā nāks Kubarevs

12/06/2019 19:19
Nokopēts
Marians Pahars, www.sportazinas.com

Par pašmāju futbola kluba “Jelgava” galveno treneri trešdien apstiprināts baltkrievu speciālists Oļegs Kubarevs, kurš tādējādi stājies bijušā Latvijas izlases galvenā trenera Mariana Pahara vietā.

Pahars pats pieņēma lēmumu par atkāpšanos no amata, turklāt šādu soli viņš spēra pēc 31.maijā piedzīvotā zaudējuma “Optibet” Latvijas futbola virslīgā pret “Metta” komandu, tomēr ar speciālistu tika panākta vienošanās, ka viņš vēl kādu brīdi paliks vienībā, kamēr klubs neatradīs jaunu treneri.

Pahara vadībā Jelgava 8.jūnijā aizvadīja pārbaudes spēli Barisavā, kur ar 2:0 pieveica valsts čempioni BATE. Vārtus jelgavnieku labā guva pārbaudē esošais brazīlietis Ariels Silva un gruzīns Iraklijs Bidzinašvili, taču tagad sadarbība ar bijušo nacionālās izlases treneri ir pārtraukta. Kopā ar Paharu treneru štābu pametis Andrejs Kaļiņins, kamēr Dāvis Caune, Aleksandrs Cauņa un Sergejs Diguļovs turpinās darbu Jelgavas klubā.

Bijušā Latvijas izlases galvenā trenera vadībā “Jelgava” aizvadīja 32 spēles virslīgas čempionātā, tajās izcīnot septiņas uzvaras (divreiz pret “Metta” un “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, pa reizei pret “Ventspili”, Jūrmalas “Spartaku” un “Daugavpili”), piecas reizes spēlējot neizšķirti un piedzīvojot 20 zaudējumus.

Par jauno komandas galveno treneri kļuvis 53 gadus vecais baltkrievs Kubarevs. 2016.gadā viņš kopā ar “Spartaku” sensacionāli izcīnīja virslīgas čempionu titulu. Kubareva treneru štābā toreiz bija arī šī brīža “Jelgavas” sporta direktors Sergejs Golubevs.

“Par Oļegu varu pastāstīt tikai to labāko, jo Jūrmalā izdevās izveidot ļoti saliedētu kolektīvu,” teica Golubevs, piebilstot, ka Kubareva treneru štābam drīzumā pievienosies vēl trīs baltkrievu speciālisti. Trešdienas treniņā jau piedalījās viens no viņiem – Pāvels Jevsejenko.

Kubarevs savā trenera karjeras laikā strādājis Baltkrievijas, Moldovas un Latvijas komandās. 2011.gadā ar “Gomeļ” komandu speciālists izcīnīja Baltkrievijas kausu, bet 2014.kļuva par Moldovas kausa ieguvēju ar “Zimbru” komandu. Latvijas kausu baltkrievam liedza izcīnīt “Jelgava”, kas 2016.gada finālā ar 1:0 apspēlēja Kubareva vadīto “Spartaku”.

Tikmēr šo sezonu Kubarevs sāka kā “Riga” galvenais treneris, taču ilgi savā amatā nenoturējās. Pēc četrām spēlēm pie rīdzinieku stūres sadarbība ar baltkrievu speciālistu tika pārtraukta.

“Jelgava” virslīgas kopvērtējumā ar 13 punktiem 14 spēlēs ir pēdējā starp deviņām komandām.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām