Palameikai šķēpmešanas fināls, Bukša rādīs meistarību 200 metros

Madara Palameika, Sportazinas.com
foto: reuters

Latvijas rekordiste šķēpmešanā Madara Palameika šodien Vācijas galvaspilsētā Berlīnē startē Eiropas čempionāta finālsacensībās, kamēr priekšsacīkstes savās disciplīnās aizvadīs Sindija Bukša, Elvijs Misāns un Mareks Ārents. Latvijas sportistu startiem varēs sekot līdzi kanālā “LTV7”.

Pirmais sacensības šodien sāks kārtslēcējs Mareks Ārents, plkst.11.30 startējot kvalifikācijā Tikmēr plkst.12.25 priekšskrējienu 200 metru distancē aizvadīs Sindija Bukša, bet plkst.13.40 kvalifikācija trīssoļlēkšanā sāksies Elvijam Misānam. Visbeidzot vakara programmā plkst.21.25 sāksies šķēpmešanas sacensības dāmām, iesaistoties Madarai Palameikai.

Palameika vakar vienīgā no trim Latvijas šķēpmetējām iekļuva finālā. Latvijas rekordiste savā labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 60,21 metru tālu, uzrādot sesto labāko rezultātu.  Palameikas sezonas labākais rezultāts ir 62,98 metri, ko viņa maijā sasniedza “Rīgas kausu” sacensībās. Tas Eiropas ieskaitē pagaidām ir sezonas astotais labākais rezultātus.  Pāri 60 metriem 31 gadu vecā latviete jūnija sākumā meta arī ”Ventspils Šķēpos”, taču ar 60,09 metriem sacensībās piekāpās Anetei Kociņai. Tikmēr Dimanta līgas posmā Oslo labākajā mēģinājumā mūsu sportiste aizmeta 59,26 metrus tālu. Sķēpmetējas personīgais rekords un valsts rekords ir 66,18 metri.

Ārentam šosezon labākais rezultāts ir 5,51 metrs, kas Eiropas rangā viņam dod dalītu 41.vietu, savukārt Latvijas sportista karjeras rekords ir pārvarēts 5,70 metru augstums. Lai tiktu finālā dalībniekiem būs jāpārlec 5,66 metri, vai arī jātiek starp 12 labāko rezultātu īpašniekiem. Sacensībām pieteikušies 38 sportisti.

Bukšai, kura savainojuma dēļ neskries savu ”kroņa” distanci – 100 metru sprintu, šosezon 200 metrus ir veikusi 23,02 sekundēs. Tas ir latvietes personīgais rekords, bet Eiropas ieskaitē 20. labākais rezultāts. Šajā vasarā 20 gadus jaunā Bukša pārspēja Vinetas Ikaunieces iepriekšējo Latvijas rekordu 100 metros.  Priekšsacīkstēs Bukša startēs pirmajā no trim skrējieniem, izlozē tiekot pie neērtā pirmā celiņa.

Savukārt Misāna šosezon labākais rezultāts trīssolī ir 16,68 metri, kas par deviņiem centimetriem atpaliek no personīgā rekorda. Šīs sezonas Eiropas rangā viņš ir dalītā 21.vietā. Lai tiktu finālā dalībniekiem būs jālec 16,75 metru tālumā, vai jātiek starp 12 labāko rezultātu īpašniekiem.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar