Panarins par aiziešanu no SKA: Man bija izvēle starp naudu un NHL

Artemijs Panarins, sportazinas.com
Artemijs Panarins | Foto: James Guillory/USA Today Sports/Scanpix

Viens no šīs sezonas Nacionālās hokeja līgas (NHL) rezultatīvākajiem hokejistiem, Ņujorkas “Rangers” uzbrucējs sarunā ar “Realnoevremya” pastāstīja par to, kādos apstākļos viņš pieņēma lēmumu pamest Kontinentālo hokeja līgu (KHL).

Hokejists aizvadīja divas sezonas (2013.-2015.), šajā laikā kļūstot par vienu no līderiem gan klubā, gan nacionālajā izlasē. 2015. gadā Panarins kopā ar SKA izcīnīja Gagarina kausu un nolēma doties uz NHL. Uzbrucējs nebija draftēts, savukārt kontraktu viņš parakstīja ar Čikāgas “Blackhawks”.

“Toreiz man piedāvāja 925 tūkstošus dolāru (ap 841 tūkstoša eiro pēc 2015. gada kursa, sportazinas.com), kas bija četrās reizes mazāk nekā varēju saņemt SKA. Bet es taču tur nebraucu naudas dēļ. Naudu es, protams, novērtēju, bet tā nav pirmajā vietā. Pat nav korekti salīdzināt – vienā svaru kausā ir nauda, otrā – NHL. Tobrīd man bija mērķis – kļūt par top-līmeņa hokejistu. Bez spēlēšanas pasaules labākajā līgā to nebija iespējams sasniegt,” atceras Panarins.

Pēc diviem gadiem Čikāgā krievs tika aizmainīts uz Kolumbusas “Blue Jackets”, kur viņš arī pavadīja divas sezonas. Savukārt 2019. gada vasarā Panarins parakstīja septiņu gadu līgumu par 81,5 miljoniem dolāru (ap 74,2 miljoniem eiro) ar Ņujorkas “Rangers”. Lai gan oficiāli NHL regulārais turnīrs vēl nav noslēdzies, uzbrucējs jau tagad pārspējis savu rezultativitātes rekordu. Viņa kontā ir 32 vārti un 63 piespēles 69 mačos, 95 punkti ir ceturtais labākais rezultāts šīs sezonas NHL rezultatīvāko hokejistu sarakstā.

Savā pirmajā sezonā Ziemeļamerikā Panarins tika atzīts par labāko debitantu. Viņa kontā arī trīs pasaules čempionāta medaļas – divas bronzas un viens sudrabs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par