“Panthers” labo kluba rekordu, Makdeividam 130. punkts “Oilers” panākumā (VIDEO)

17/03/2023 09:55
Floridas

Floridas “Panthers” ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, gūstot septiņus vārtus jau pirmajā trešdaļā, izcīnīja panākumu. “Panthers” savā laukumā ar rezultātu 9:5 uzvarēja Monreālas “Canadiens”, gūstot ceturto panākumu pēdējās piecās spēlēs.

Uzvarētāju rindās divus vārtus guva Kārters Verhegī un Ārons Ekblads, kamēr pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Gustavs Forslings, Raiens Lombergs, Sems Reinhards, Kolins Vaits un Metjū Tkačaks, kurš arī tika pie trīs rezultatīvām piespēlēm. “Canadiens” no zaudējuma neglāba Rema Pitlika, Rafaela Hārvija-Pināra, Maikla Pecetas, Entonija Ričarda un Maika Matesona precīzie metieni.

Floridas komanda pirmajā trešdaļā guva septiņus vārtus, labojot kluba rekordu. Iepriekš “Panthers” 2000.gadā viena perioda laikā bija izdevies gūt sešus vārtus. Tāpat šajā duelī tika sasniegts NHL rekords gūtajos vārtos pirmā perioda laikā un visātrāk gūtajos desmit vārtos, kad jau mača 14.minūtē abas vienības kopā bija izdarījušas desmit precīzus metienus.

Citā mačā jau 130 gūto punktu robežu sasniedza līgas rezultatīvākais spēlētājs Konors Makdeivids, palīdzot Edmontonas “Oilers” ar 4:1 pārspēt Dalasas “Stars”. Kanādiešu zvaigzne šajā mačā izcēlās gan ar gūtiem vārtiem, gan rezultatīvu piespēli. Uzvarētāju rindās divi precīzi metieni Matiasa Janmārka rēķinā, bet divas reizes saviem partneriem asistēja aizsargs Evans Bušārs. “Oilers” vārtsargs Stjuarts Skiners atvairīja 25 no 26 metieniem un tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Tikmēr jau savu trešo “sauso” spēli šosezon aizvadīja NHL līdervienības Bostonas “Bruins” rezerves vārtsargs Džeremijs Sveimens, palīdzot lāčiem ar 3:0 pieveikt Vinipegas “Jets”. 24 gadus vecais ripu ķērājs tika galā ar visiem 36 metieniem. Ar goliem Bostonas vienības rindās izcēlās čehu uzbrucēji Pāvels Zaha un Tomāšs Noseks, kā arī amerikānis Trents Frederiks.

Jau ziņots, ka neveiksmi piedzīvoja Teodora Bļugera pārstāvēta Vegasas “Golden Knights”, kas savā laukumā ar rezultātu 2:7 (0:1, 2:2, 0:4) piekāpās Kalgari “Flames”, kamēr Kolumbusas “Blue Jackets”, spēlējot bez Elvja Merzļikina, viesos ar rezultātu 1:4 (0:0, 0:4, 1:0) zaudēja Losandželosas “Kings” hokejistiem.

Bļugers spēlē pašaizliedzīgi, “Golden Knights” sabrūk trešajā periodā un zaudē “Flames” (VIDEO)