“Panthers” septiņu vārtu spēlē uzveic “Blackhawks”

18/01/2021 09:53
Floridas

Aizsargs Kīts Jendls svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē izcēlās ar 100.vārtiem karjerā un palīdzēja savai komandai Floridas “Panthers” izcīnīt uzvaru šīs sezonas pirmajā spēlē. “Panthers” savā laukumā ar 5:2 (0:0, 2:1, 3:1) uzvarēja Čikāgas “Blackhawks”.

Pirmajā periodā neviena no komandām vārtus neguva, taču otrās trešdaļas sākumā “Panthers” ātri panāca 2:0. Aizsargs Ārons Ekblads jau pirmajā minūtē guva pirmos vārtus, bet Jendls piecas minūtes vēlāk ar metienu apgriezienā pārsvaru dubultoja. Aizsargam tie bija 100.vārti karjerā. Tāpat viņš svētdien NHL aizvadīja 867.spēli pēc kārtas.

Līdz otrā perioda beigām Alekss Debrinkats vairākumā “Blackhawks” komandai vienus vārtus atguva. Konors Mērfijs trešo periodu iesāka ar rezultāta izlīdzināšanu, bet atlikušajā laikā vārtus guva vien “Panthers” komandas spēlētāji, vienībai sezonas atklāšanas spēlē svinot uzvaru. Uzvaru ar 1+2 kaldināja Džonatans Huberdo, Patrikam Hornkvistam par vienu piespēli mazāk, kamēr ar 1+1 izcēlās arī soms Ētu Luostarinens. “Blackhawks” rindās divas rezultatīvas piespēles Dankanam Kītam.

“Panthers” aizsargs Jendls nevienu NHL spēli nav izlaidis kopš 2009.gada 22.marta, tolaik vēl pārstāvot Arizonas “Coyotes” vienību. Zīmīgi, ka viņš pēdējo 11.sezonu laikā nav izlaidis nevienu maču. NHL vēsturē vairāk spēļu pēc kārtas aizvadījuši vienīgi Dags Džārviss (964 spēles), Gerijs Angers (914) un Stīvs Larmers (884).

Jendla tuvākais sekotājs ir Patriks Marlo, kurš nevienu spēli nav izlaidis kopš 2009.gada 7.aprīļa. Viņš laukumā devies 854 spēlēs pēc kārtas. Floridas komandai šo sezonu bija paredzēts sākt ar divām spēlēm pret Dalasas “Stars”, taču pretinieku rindās vairākiem hokejistiem noteikta saslimšana ar Covid-19, kā rezultātā dueļi pārcelti uz nenoteiktu laiku.

Ierasti NHL regulārajā čempionātā komandas katra aizvada pa 82 mačiem, taču šajā sezonā līdz 8.maijam vienības katra izspēlēs 56 dueļus.