Papildlaika karaļi pamostas – “Panthers” izcīna pirmo uzvaru finālsērijā (VIDEO)

09/06/2023 08:05
Kārters Verhegi

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien palika ārpus pieteikuma arī trešajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālsērijas spēlē, viņa pārstāvētajai Vegasas “Golden Knights” komandai piedzīvojot neveiksmi papildlaikā.

Lasvegasas hokejisti izbraukumā ar rezultātu 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:1) pagarinājumā piekāpās Floridas “Panthers”, taču sērijā līdz četrām uzvarām joprojām ir vadībā ar 2-1. Pēc spēlētām nedaudz vairāk kā četrām minūtēm “Panthers” vadībā izvirzīja Brendons Montūrs, taču trešdaļas turpinājumā neizšķirtu panāca Marks Stouns, kurš guva vārtus vairākumā.

Otrajā periodā pēc veiksmīgi izmantota vairākuma vienu vārtu pārsvaru Lasvegasas vienībai ieguva Džonatans Maršeso. Laukuma saimnieki izlīdzināja rezultātu tika spēles 58.minūtē, kad “Golden Knights” vārtsargu pārspēja Metjū Tkačaks. Uzvaru nesošos vārtus papildlaikā pēc spēlētām četrām ar pusi minūtēm guva Kārters Verhegi.

Floridas vienībai šī bija jau septītā uzvara septiņos mačos šajā “play-off” izcīņā, kuros uzvarētāju nācies noskaidrot papildlaikā. Lasvegasas komandas vārtus sargāja Edins Hils, kurš tika galā ar 20 no 23 pretinieku metieniem, bet Sergejs Bobrovskis otrā laukuma atvairīja 25 ripas.

Nākamā spēle paredzēta 10.jūnijā Sanraizā, kam sekos mačs 13.jūnijā Lasvegasā. Ja būs nepieciešams, 16.jūnijā mačs norisināsies Sanraizā un 19.jūnijā Lasvegasā.

No 19 mačiem, ko Lasvegas komanda aizvadījusi šīs sezonas Stenlija kausā, Bļugers piedalījies sešos, kuros guvis vienus vārtus, sakrājis vienu rezultatīvu piespēli un +/- rādītāju +1. Lai “Golden Knights” uzvaras gadījumā Bļugera vārds tiktu iegravēts uz Stenlija kausa, viņam finālsērijā laukumā jādodas vismaz vienā spēlē vai arī to varēs izdarīt pēc komandas pieprasījuma.

Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Kolorādo “Avalanche”, kas finālsērijā ar 4-2 pieveica iepriekšējo divu sezonu uzvarētāju Tampabejas “Lightning”.