Par “Barcelona” galveno treneri kļūst bijušais Nīderlandes izlases stūrmanis

19/08/2020 10:07

Spānijas futbola čempionāta klubs “Barcelona” oficiāli apstiprinājis Ronaldu Kūmanu galvenā trenera amatā.

Līgums ar 57 gadus veco speciālistu noslēgts līdz 2022.gadam. Bijušais “Barcelona” pussargs Kūmans kopš 2018.gada ir atbildīgs par Nīderlandes valstsvienību, taču tagad līgums ir priekšlaicīgi pārtraukts.

Jau otrdien kluba prezidents Hoseps Bartomeu paziņoja, ka iecels Kūmanu atlaistā Enrikes Setjena vietā. Setjens amatu zaudēja pēc tam, kad “Barcelona” UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā ar 2:8 kapitulēja Minhenes “Bayern”.

Pirmo reizi kopš 2007.gada Barselonas klubs sezonu noslēdzis bez tituliem.

Kūmans bauda varoņa statusu Barselonā pēc tam, kad Johana Kruifa vadībā viņš guva uzvaras vārtus 1992.gada Eiropas kausa finālā.

Tomēr viņa trenera karjera ir bijusi dažāda, un viņš ieradīsies klubā, kurš atrodas krīzes situācijā. Arī Bartomeu pozīcijas pirms 15.martā paredzētajām kluba prezidenta vēlēšanām nav drošas.

Kūmans trenējis tādus klubus kā Liverpūles “Everton”, “Southampton”, Amsterdamas “Ajax”, Lisabonas “Benfica”, “Valencia”, Eindhovenas PSV, Alkmāras AZ un Roterdamas “Feyenoord”. Trenera karjeras laikā Kūmans trīs reizes uzvarējis Nīderlandes čempionātā.

Savukārt kā futbolists Kūmans spēlēja “Groningen”, “Ajax”, PSV, “Barcelona” un “Feyenoord” klubos. Nīderlandes valstsvienības rindās viņš aizvadīja 78 spēles, gūstot 14 vārtus un 1988.gadā kļūstot par Eiropas čempionu.

Pēc Kūmana apstiprināšanas jaunajā amatā Nīderlandes Karaliskā futbola asociācija (KNVB) paziņoja, ka izlasi līdz jauna stūrmaņa nolīgšanai vadīs asistents Dvaits Lodvegess.