Par dopinga lietošanu diskvalificēts OS vicečempions 800 metros Amoss

03/05/2023 15:12
Nokopēts
Naidžels Amoss

Par dopinga lietošanu uz trim gadiem diskvalificēts 2012.gada Londonas olimpisko spēļu vicečempions 800 metru skrējienā Naidžels Amoss no Botsvānas, trešdien ziņo Vieglatlētikas integritātes savienība (AIU).

Tiek vēstīts, ka 29 gadus vecajam sportistam pozitīvas bijušas pirms pagājušā gada pasaules čempionāta ņemtās analīzes. Vidējo distanču skrējēja organismā tika uzietas aizliegtā preparāta GW1516 pēdas.

2012.gadā Amoss Londonas olimpiskajās spēlēs sasniedza dalītu visu laiku trešo labāko rezultātu 800 metru skrējienā, finišēdams pēc vienas minūtes un 41,73 sekundēm, piekāpjoties vien pasaules rekordu sasniegušajam kenijietim Davidam Rudišam no Kenijas. Amosa rezultāts arī kļuva par pasaules junioru rekordu, kas joprojām nav pārspēts.

Trešdien izplatītajā AIU lēmumā teikts, ka Amoss sākotnēji lūdza pārbaudīt uztura bagātinātāju, ko viņš bija lietojis pirms pozitīvā testa, tomēr GW1516 pēdas netika atrastas ne pudelē, ko viņš bija lietojis, ne arī citā vēl neatvērtā tā paša uztura bagātinātāja pudelē. Kā norāda AIU, Amoss pēc tam parakstīja veidlapu, kurā atzīstas apsūdzībās dopinga lietošanā.

GW1516 preparāts paredzēts izturības vairošanai un ātrākai tauku dedzināšanai, tomēr testos ar grauzējiem tika konstatēts, ka tas izraisa vēzi. Antidopinga organizācijas brīdinājušas sportistus to neizmantot drošības apsvērumu dēļ. GW1516 sportistu organismos atklāts vairākkārt, bet par šī preparāta lietošanu jau diskvalificēta cita Londonas olimpisko spēļu medaļniece – krievu soļotāja Jeļena Lašmanova.

AUI lēmums liegs Amosam piedalīties nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs. Karjeras laikā Amoss ir kļuvis par četrkārtēju Āfrikas čempionu, triumfējis pasaules junioru čempionātā, uzvarēijs Sadraudzības valstu spēlēs un Universiādē.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām