Par Eirolīgas “Final 4” pirmo dalībnieci kļūst “Real”

26/04/2022 23:37
Madrides Real

Spānijas basketbola klubs Madrides “Real” otrdien kā pirmais nodrošināja vietu ULEB Eirolīgas finālčetrinieka turnīrā. Madridieši ceturtdaļfināla trešajā spēlē viesos ar rezultātu 87:76 (25:22, 26:19, 22:20, 14:15) uzvarēja Telavivas “Maccabi Playtika” un sērijā līdz trīs uzvarām panāca 3-0.

“Real” komandā 18 punkti un sešas rezultatīvas piespēles bija Serhio Ļuļam, 16 punktus guva un astoņas atlēkušās bumbas izcīnīja Geršons Jabusele, 14 punkti bija Vensānam Puarjē, bet astoņus punktus guva un desmit bumbas zem groziem savāca Adams Hanga. Mājiniekus no zaudējuma neglāba Skotija Vilbekina 22 punkti, kamēr 17 punktus guva Džeimss Nanalijs.

Tikmēr 2-1 sērijā panāca pērnā gada čempione Stambulas “Anadolu Efes”, kas mājās ar rezultātu 77:65 (25:17, 17:18, 17:21, 18:9) guva virsroku pār Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”. Stambulas komandā 20 punktus guva Vasilije Micičs, 16 punktus guva Šeins Larkins, abiem atdodot pa piecām rezultatīvām piespēlēm, bet 17 punkti bija Tiboram Plaisam, kurš izcīnīja piecas bumbas zem groziem. Milāniešiem 16 punktus guva Devons Hols, bet 11 punkti bija Džeraiena Grānta kontā.

Sērijās starp Rolanda Šmita pārstāvēto “Barcelona” un Minhenes “Bayern”, kā arī starp “Monaco” un Pirejas “Olympiakos” rezultāts ir 1-1.

Ceturtdaļfināla sērijas ritēs līdz vienas komandas trim uzvarām. “Play-off” pirmo kārtu pārvarējušās komandas maijā Belgradā cīnīsies finālčetrinieka turnīrā. Arī šosezon Eirolīgā bija pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā, bet pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā trīs Krievijas komandas tika izslēgtas no turnīra.

Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Stambulas “Anadolu Efes”, kas finālā pieveica “Barcelona”.