Par Francijas čempionu kļuvušais Bufons nolemj nepagarināt līgumu ar PSG

Džanluidži Bufons, sportazinas.com
Džanluidži Bufons. Foto: FOX Sport Asia

Leģendārais itāļu vārtsargs pēc vienas sezonas Francijas futbola klubā Parīzes “Saint-Germain” () pametīs vienību, ziņo komanda.

Bufona līgums ar PSG noslēgsies 30.jūnijā un, abām pusēm vienojoties, tas netiks pagarināts.

Itālis šosezon PSG sastāvā aizvadīja 25 spēles, kļūstot par Francijas čempionu un valsts Superkausa ieguvēju. Citos turnīros parīzieši cieta neveiksmes.

“Ernests Hemingvejs ir rakstījis: ir tikai divas vietas uz pasaules, kur varam justies laimīgi – mājās un Parīzē. Šodien pienāk beigas manam ceļojumam ārzemēs. PSG piedāvāja man pagarināt līgumu, bet jutu, ka būtu pareizi to noraidīt, jo vēlos jaunus personīgos un profesionālos izaicinājumus,” savā paziņojumā raksta futbolists.

41 gadu vecais Bufons iepriekš spēlēja Itālijas vienībā Turīnas “Juventus”, kurā viņš pavadīja lielāko daļu savas karjeras. Pieredzējušajam vārtsargam pieder “sausās” sērijas rekords Itālijas A sērijā, kur viņš pirms trīs sezonām bija nepārspēts 974 minūtes.

Bufons pievienojās “Juventus” komandai 2001.gadā, pārnākot no “Parma” vienības. Kopš tā laika vārtsargs deviņas reizes kļuvis par Itālijas čempionu, bet vēl divus titulus viņš zaudēja, kad Turīnas komandai par dalību spēļu rezultātu ietekmēšanā tika atņemtas divas čempionu trofejas.

Tāpat viņš piecas reizes kļuvis par Itālijas kausa ieguvēju – četras reizes “Juventus” sastāvā, bet vienu reizi “Parma” rindās. Viņš 1999.gadā aizveda “Parma” komandu līdz uzvarai UEFA Kausā (tagad – UEFA Eiropas līga).

Bufons 2006.gadā Itālijas izlases sastāvā kļuva par Pasaules kausa ieguvēju. Itālijas izlasē kopš 1997.gada viņš aizvadījis 176 dueļus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par