Par IZM Sporta departamenta vadītāju kļuvis pludmales volejbolists Samoilovs

10/07/2024 13:04
Nokopēts
Aleksandrs Samoilovs

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamentu turpmāk vadīs pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs, aģentūru LETA informēja IZM.

Samoilovs amatam tika izraudzīts atklātā konkursā, uz kuru kopumā bija pieteikušies 13 pretendenti. Savus pienākumus pildīt viņš sāk ar 10.jūliju. Kā norāda IZM, Samoilovam ir teicama reputācija, kā arī nepieciešamā izglītība un darba pieredze sporta nozarē. Līdzās ievērojamai starptautiskai pieredzei sporta sacensību dalībā un organizēšanā, Samoilovs ieguvis profesionālo maģistra grādu finansēs Banku Augstskolā.

Kā pludmales volejbolists Samoilovs trīs reizes pārstāvējis Latviju olimpiskajās spēlēs, kā arī vairākkārtēji izcīnījis godalgotas vietas Eiropas čempionātos un Pasaules kausos pludmales volejbolā. “Augstu novērtēju ministrijas aizsāktos nozares transformācijas procesus – veiksmīga sporta politika ne tikai sekmē sportiskos sasniegumus un veicina veselīgu dzīvesveidu, sniedz ekonomisko pienesumu tautsaimniecībai, bet arī spēcina iedzīvotāju patriotismu, spodrina Latvijas tēlu un atpazīstamību pasaulē un paaugstina starptautisko konkurētspēju,” norāda Samoilovs.

Viņš uzsver, ka šie bija arī vieni no svarīgākajiem aspektiem, lai pieteiktos ministrijas konkursā. “Ar nepacietību gaidu iespēju pievienoties ministrijas komandai, lai kopīgi sasniegtu šos mērķus,” norāda Samoilovs.

Galvenie Sporta departamenta direktora pienākumi būs nodrošināt sporta politikas veidošanu un īstenošanu, Latvijas nacionālās pozīcijas veidošanu Eiropas Savienības sporta jautājumos. Tāpat direktoram būs jāpārstāv ministrija un tās intereses starptautiskajās organizācijās, institūcijās, darba grupās, komisijās un sanāksmēs atbilstoši amata kompetencei. “Izglītības un zinātnes ministrija ir gandarīta par konkursa rezultātu, jo sporta nozari valsts pārvaldē vadīs augsta līmeņa savas jomas profesionālis ar nevainojumu reputāciju,” par jauno Sporta departamenta vadītāju izteicās izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Viņasprāt, īpaši uzteicams ir Samoilova redzējums par nepieciešamību ieguldīt bērnu un jauniešu sporta attīstībā un veselīga dzīvesveida popularizēšanā sabiedrībā. Sporta departamenta direktora atalgojums paredzēts no 3478 līdz 3784 eiro pirms nodokļu nomaksas atbilstoši amatam noteiktajai mēnešalgu grupai un kritēriju izvērtējumam.

LETA jau rakstīja, ka līdzšinējais Sporta departamenta vadītājs, bijušais Daugavpils olimpiskā centra vadītājs Vladimirs Šteinbergs pameta darbu ministrijā pusgadu pēc stāšanās amatā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.49
4.57
6.23
1.57
4.2
5.5
1.45
4.66
6.73
1.35
5.42
7.75
2.95
3.1
2.5
2.3
3.7
2.8
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām