Par Latvijas U16 sieviešu basketbola izlases galveno treneri kļūst Steļmahs

Andris Steļmahs
Andris Steļmahs | Foto: LBS

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde U-16 sieviešu izlases galvenā trenera amatā apstiprinājusi LBS Treneru komisijas ieteikto kandidātu Andri Steļmahu, ziņo LBS.

Steļmahs vada Jūrmalas sieviešu komandu un nesen kļuvis par “TTT Rīga” galvenā trenera asistentu. 2020./2021.gada sezonā U-16 izlase spēlēs “Douglas” Baltijas Basketbola līgas Starptautiskās grupas turnīrā, bet nākamvasar paredzēts starts Eiropas U-16 čempionātā.

Steļmahs 2015. un 2019.gadā bija Latvijas U-16 izlases galvenā trenera asistents Eiropas kadetu čempionātos, bet pagājušajā vasarā bija U-18 izlases galvenā trenera asistents un vadīja U-15 izlasi Baltijas kausa izcīņas turnīrā.

Steļmahs stāsta, ka absolūti lielākā daļa kandidātu vasarā piedalījās U-15 izlases darbā. “Klāt nāks Raina Tomašicka un Tīna Grausa, kuras augustā pārstāvēja U-16 izlasi, tāpat sezonas gaitā vēlos pārbaudīt vairākas 2006.gadā dzimušās spēlētājas, kuras labi sevi parādīja U-14 Baltijas kausa izcīņā,” LBS citē Steļmaha teikto.

Treneris arī atklāj, ka sezonas gaitā tiks rīkoti īsi darba cikli, kuru laikā būs gan treniņi, gan spēles. “Vairākas basketbolistes Starptautiskās grupas turnīram pieteiktas savu komandu sastāvā, tāpēc svarīgi būs vienoties ar treneriem par optimālu darba ritmu. Lai veidotos labs komandas mikroklimats, svarīgi, lai visas spēlētājas būtu klāt darba procesā un ikdienā. Lai kopā radītu labas emocijas un vidi, kurā gribas uzturēties, trenēties un spēlēt. Lai meitenes pašas rautos uz izlasi,” atzīmē Steļmahs.

Paredzams, ka izlases darbā Andrim Steļmaham palīdzēs RBJSS “Rīdzene” komandas trenere Ingūna Markūne, kuras vadītā komanda trīs reizes uzvarējusi šā gadugājuma LJBL čempionātā. Viss treneru kolektīvs tiks nosaukts vēlāk.

Pirmais U-16 sabraukums paredzēts jau nākamās nedēļas beigās. Sestdien, 3.oktobrī, komanda spēlēs izbraukumā Saldū.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par