Par rekordlielu summu pārdoti Maikla Džordana basketbola apavi

“Air Jordan 1 Highs” | Foto: Darren Rovell/ Twitter
“Air Jordan 1 Highs” | Foto: Darren Rovell/ Twitter

Iespējams, visu laiku labākā pasaules basketbolista Maikla Džordana reiz spēlē vilkti basketbola apavi ASV pilsētā Ņujorkā pārdoti par rekordlielu, 615 000 dolāru summu.

Konkrēto “Air Jordan 1 Highs” apavu pāri Nacionālās basketbola asociācijas () zvaigzne vilcis 1985. gadā draudzības mačā Itālijā, kur viņš bumbu grozā trieca tik stipri, ka salauza groza stīpu turošo stikla konstrukciju.

“Šie ir oriģinālie apavi, kas tika pārdoti kopā ar stikla gabaliņu no groza vairoga, ko toreiz salauza Džordans,” teica izsoļu zāles “Christie’s” rokassomu un apavu izsoļu vadītāja Keitlina Donovana.

Interesanti, ka, lai gan šī izsole bijusi ienesīgākā basketbola apavu vēsturē, pārspējot paša Maikla Džordana kedu uzstādīto 560 000 dolāru summu maijā, tā nav spējusi attaisnot uz sevi liktās cerības. Pirms izsoles bija paredzēts, ka summa, par ko apavi tiks pārdoti, varētu būt no 650 līdz 850 tūkstošiem dolāru.

Rekordlielo summu galvenais izskaidrojums ir ESPN/“Netflix” kopīgi veidotais dokumentālais seriāls “Last Dance”, kas kļuva par hitu visā pasaulē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par