Par “Riga” akadēmijas direktoru iecelts Laizāns

Par “Optibet” Latvijas futbola virslīgas čempiones “Riga” akadēmijas direktoru ceturtdien iecelts Raimonds Laizāns, kurš nekavējoties arī sāka darbu klubā, teikts “Riga” mājaslapā publicētajā paziņojumā.

Laizāns ceturtdien tika apstiprināts par “Riga” akadēmijas direktoru. Uzdevums ir skaidri noteikts – izveidot spēcīgāko futbola akadēmiju Baltijā un vienu no spēcīgākajām visā Austrumeiropā, kas atbilstu visiem pasaule vadošo akadēmiju standartiem.

1987.gadā 23 gadu vecumā Laizāns devās uz Rietumukrainas pilsētu Lucku, pievienojoties Padomju Ukrainas čempionāta pastarītei “Voliņ”, kuras galvenais treneris bija Vitālijs Kvarcjanijs. Uz Ukrainu Laizāns nedevās kā pamatvārtsargs, un viņam bija spēcīgs konkurents. Sezonas sākumā Laizāns jau kļuva par “Voliņ” pamatvārtsargu.

Nākamās sezonas beigās Laizāns kļuva par Ukrainas čempionu. Tā bija vienīgā reize kad Luckas “Voliņ” kļuva par čempioniem, un Laizāna fotogrāfija šodien ir atrodama kluba muzejā. Nākamā pieturvieta bija Ukrainas klubs “Karpati” no Ļvovas, kur Laizāns pavadīja trīs gadus.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas atgriezās dzimtenē un uzreiz kļuva par Latvijas izlases pamatvārtsargu. Kopumā aizvadīja 36 spēles Latvijas izlases kreklā. Sešus gadus nospēlēja Skonto, sešas reizes kļūstot par Latvijas Čempionu, trīs reizes Latvijas Kausa ieguvēju un tikpat reizes tika kronēts par Latvijas labāko vārtsargsu.

1999.gadā Laizāns “pakāra bučus uz naglas” un pieņēma spēcīgākās Latvijas komandas “Skonto” prezidenta piedāvājumu kļūt par futbola skolas direktoru. Vairāku gadu garumā “Skonto” bija pārliecinoši Latvijas spēcīgākā futbola skola.

Laizāns ir arī dibinātājs un prezidents jaunākajam pēc vidējā vecuma Eirokausos startējušajam klubam – “Olimps”. Arī Elites turnīra, “Riga Cup”, dibinātājs un priekšsēdētājs, kuru 2012.gadā Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) atzina par vienu no labākajiem turnīriem, kas norisinās gada aukstākajā laikā.

“Riga” aizvadītajā sezonā jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja uzvaru Latvijas virslīgā. Savukārt Latvijas kausa izcīņas pusfinālā ar 1:3 zaudēts sīvākajiem konkurentiem RFS, kas vēlāk arī virs galvas cēla trofeju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par