Par sieviešu izlases galveno treneri iecelts Zībarts

Rīga, 24.sept., LETA. Par Latvijas sieviešu izlase galveno treneri iecelts Mārtiņš Zībarts, kurš tādējādi šajā amatā nomainījis pieredzējušo Ainaru Zvirgzdiņu, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Līdz ar to Latvijas izlase Zībarta vadībā centīsies izcīnīt ceļazīmi uz 2017.gada Eiropas čempionātu. Speciālists šobrīd ir latvieša Gundara Vētras palīgs Krievijas sieviešu komandā Kurskas “Dinamo”.

Zībartam palīdzēs Aigars Nerips un Artūrs Visockis-Rubenis, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Ēriks Visockis. Jaunajai vadībai pirmais pārbaudījums būs jau 21.novembrī, kad Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē Rīgā Latvijas komanda tiksies ar Lietuvas izlasi.

Šī speciālista vadībā Latvijas U-20 izlase 2010.gadā izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas medaļas.

“Eiropas sieviešu čempionāta kvalifikācijas turnīrs turpmāk notiks pēc jaunas sistēmas, komandām spēlējot klubu sezonas vidū. Tas nozīmē, ka izpaliek garš gatavošanās posms, kura laikā treneris var sagatavot komandu un nepieciešamības gadījumā iepazīt spēlētājas. Tāpēc, izraugoties jauno vadības modeli, priekšroku devām speciālistam, kurš ikdienā strādā sieviešu basketbolā un labi pazīst Latvijas valstsvienības kandidātes,” LBS citē savienības prezidentu Valdi Voinu. “Zībartam papildu pluss bija veiksmīgais darbs ar jauniešu izlasēm – tieši tām spēlētājām, kuras tuvākajos gados veidos valstsvienības kodolu. Galvenajam trenerim bija tiesības izraudzīties palīgus, un ceru, ka vīriešu komandas trenera iesaistīšanās sieviešu valstsvienības vadībā dos papildu pienesumu. Vienošanās ar treneru kolektīvu tiks noslēgta līdz 2017.gada Eiropas čempionāta beigām.”

Zībarta vadībā Latvijas U-16 un U-18 meiteņu izlases savulaik uzvarējušas Eiropas čempionāta B līgas turnīros, bet U-20 izlase 2010.gadā Eiropas čempionātā Liepājā izcīnīja bronzas medaļas, turklāt sastāvā bija vairākas pašreizējās valstsvienības spēlētājas – Anete Šteinberga, Kristīne Vītola, Ieva Krastiņa, Liene Priede, Sabīne Niedola.

No 2007. līdz 2010.gadam Zībarts bijis vīriešu komandas “Barons”/LMT” treneris, 2009.gada sezonā pildot galvenā trenera funkcijas un pieliekot roku komandas lielāko panākumu izcīnīšanā – uzvara FIBA kausa izcīņā 2008.gadā, Latvijas čempionu tituli 2008. un 2010.gadā. Savukārt 2011.gada sezonā viņš bija Latvijas Basketbola līgas (LBL) komandas “Latvijas Universitāte” galvenais treneris.

Kopš 2011.gada pavasara Zībarts ir strādājis kā Vētras palīgs vīriešu komandās “Ventspils” (2011./2012.), Vladivostokas “Spartak-Primorje” (2012./2013.) un Sanktpēterburgas “Spartak” (2013./2014.), kā arī sieviešu komandā Kurskas “Dinamo”. Tāpat Zībarts bija viens no Latvijas sieviešu valstsvienības galvenā trenera Zvirgzdiņa palīgiem 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā un finālturnīrā.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvija nākamā gada februārī spēlēs izbraukumā Slovēnijā un Lietuvā, bet novembrī kvalifikācijas turnīru pabeigs ar izbraukuma spēli Lietuvā. Finālturnīram, kas 2017.gada jūnijā notiks Čehijā, kvalificēsies deviņu grupas uzvarētājas, kā arī sešas labākās otro vietu ieguvējas.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar