Par Valmieras novada gada labāko sportistu nosaukts BMX riteņbraucējs Babris

14/03/2022 14:50
Helvijs Babris

Par Valmieras novada 2021.gada labāko sportistu nedēļas nogalē atzīts BMX riteņbraucējs Helvijs Babris, ziņo Valmieras novada pašvaldība.

Apbalvojuma “Gada sportists” saņēmējs Babris piedalījās Tokijas olimpiskajās spēlēs, izcīnot 20.vietu, un 2021.gada sezonas sākumā izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa BMX superkrosa trešajā posmā. Apbalvojums “Gada uzlecošā zvaigzne” piešķirts vieglatlētei Valmieras Sporta skolas audzēknei un Latvijas izlases dalībniecei Agatei Caunei.

Viņa 2021.gadā izcīnīja otro vietu Eiropas U-20 čempionātā 5000 metru distancē, kā arī sasniedza personiskos rekordus sešās distancēs – 400, 800, 1500, 3000, 5000 un 10000 metru skrējienā. Četrās no tām viņa izpildīja meistarkandidāta normu, kā arī sasniedza Latvijas U-18 rekordu 10000 metru distancē. Savukārt apbalvojumu “Mūža ieguldījums sportā” saņēma vieglatlētikas soļošanas treneris Aivars Rumbenieks, kurš sagatavojies vairākus olimpiskajās spēlēs startējušus soļotājus – Sidnejas olimpisko spēļu otrās vietas ieguvēju soļošanā 50 kilometru distancē Aigaru Fadejevu, kā arī Tokijas olimpisko spēļu dalībniekus Arni Rumbenieku un Ruslanu Smolonski.

Rumbenieks 2018.gadā saņēma Latvijas Vieglatlētikas savienības apbalvojumu “Mūža ieguldījums sportā”. “Gada treneris” ir Caunes treneris Raitis Ravinskis, kurš vairāk nekā 45 gadus ilgajā trenera darba pieredzē ir sagatavojis vairākus augstas klases vieglatlētus un olimpisko spēļu dalībniekus. Ravinskis veic arī dažāda ranga vieglatlētikas sacensību organizēšanu Valmierā un pilda galvenā tiesneša darba pienākumus, mācot un iesaistot sacensību tiesāšanā jaunos vieglatlētus.

2022.gada 12.janvārī viņš saņēma Eiropas Vieglatlētikas asociācijas apbalvojumu nominācijā “Treneris” par ieguldīto darbu, vieglatlētikas attīstības veicināšanu un popularizēšanu Valmierā. Apbalvojumu “Gada sporta organizācija” saņēma Kocēnu Sporta klubs. Tā sieviešu un vīriešu florbola komandas “Rubene” izcīnīja uzvaras Latvijas čempionātā, bet sieviešu florbola komanda “Rubene – 1” izcīnīja trešo vietu Latvijas čempionātā.

Tituls “Paraugs sportā” piešķirts Kocēnu Sporta skolas direktoram Jānim Dainim, kurš ir arī veterānu sporta dzīves aktīvists. Dainis ir arī aktīvs sporta pasākumu organizators un sacensību dalībnieks vairākos sporta veidos. Apbalvojumus un atzinības rakstus pasākumā Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā saņēma vēl daudzi Valmieras novada labākie sportisti, komandas, treneri un sporta organizatori.

Valmieras novada sarīkojumā sportisti pārstāvēja 22 sporta veidus. Godalgotie sportisti saņēma īpašas stikla piemiņas balvas ar Valmieras novada izaugsmes medaļu. Apbalvojumu – izaugsmes medaļu – saņēma arī 57 jaunie sportisti, tajā skaitā 24 Latvijas izlašu dalībnieki, kuri startējuši un uzrādījuši augstvērtīgus rezultātus Eiropas un pasaules mēroga sacensībās, un 41 treneris. Jauniešiem godalgas tika pasniegtas 15 dažādos sporta veidos.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Metjū Lekijs
30/11/2022 19:00

Tunisijai ar varoņdarbu pret Franciju nepietiek, Austrālija aizsūta Dāniju mājās un iekļūst 1/8 finālā

Otro ceļazīmi uz Pasaules kausa izslēgšanas spēlēm no D grupas izcīnīja Austrālija, kas ar 1:0 pieveica Dāniju. Tikmēr jau astotdaļfinālā iekļuvusī Francija piedzīvoja negaidītu zaudējumu 0:1 pret Tunisiju. Austrālija –…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām