Parabobslejistiem Klotam un Zutim vēl viena dubultuzvara PK sacensībās

28/01/2017 18:36
Artūrs Klots - Sportazinas.com

Oberhofa (Vācija), 28.janv., LETA. Latvijas parabobsleja piloti Artūrs Klots un Lauris Zutis sestdien izcīnīja vēl vienu dubultuzvaru Vācijā notikušajā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā posmā.

Divu braucienu summā Klots par 0,69 sekundēm apsteidza Zuti. Klots abos braucienos bija ātrākais, bet Zutis braucienos bija otrais un ceturtais.

Tikmēr trešais palika austrietis Andreass Kafingers, kurš no uzvarētāja atpalika par 0,94 sekundēm.

Savukārt tikai 11.vietā ierindojās šosezon sekmīgi startējošais latvietis Alvils Brants, kurš četros pirmajos posmos allaž bija kāpis uz goda pjedestāla, turklāt pirms nedēļas izcīnīja arī pirmo uzvaru sezonā. Brants uzvarētājam zaudēja 2,14 sekundes.

Sacensībās startēja arī Annija Krūmiņa, kura ieņēma 18.vietu un palika pēdējā.

Neveiksmīgais starts pēdējos divos posmos neļāva Brantam kļūt par Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāju, jo ar 582 punktiem viņš palika otrais, tikai par diviem punktiem zaudējot kanādietim Lonijam Bisonē.

Tikmēr Klots ar 384 punktiem kopvērtējumā ieņēma astoto vietu, bet Zutim bija par četriem punktiem mazāk un devītā vieta. Tiesa, viņi nestartēja sezonas pirmajos divos posmos Ziemeļamerikā.

LETA jau ziņoja, ka Klots un Zutis izcīnīja uzvaru arī piektdien, kad Oberhofā notika ne tikai Pasaules kausa piektais etaps, bet arī Eiropas čempionāts, tādējādi abiem tiekot pie Vecā kontinenta medaļām.

Parabobslejisti vēl sacentīsies pasaules čempionātā, kas februārī risināsies Sanktmoricā.

Pagājušajā sezonā Brants Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu, kā arī Pārksitijā tika pie otrās vietas pasaules čempionātā, kur trešais bija vēl viens latviešu pilots Artūrs Klots.

Sportisti startē ar monobobsleja kamanām. Braucēja svars kopā ar kamanām nedrīkst pārsniegt 280 kilogramus. Parabobslejā piedalās dalībnieki ar muguras smadzeņu bojājumiem un kāju amputācijām.

Septembrī Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) provizoriski apstiprināja parabobsleja iekļaušanu 2022.gada paraolimpisko spēļu programmā.