“Pārbūve” Ņujorkā turpinās: Bez Porziņģa, bez Ziona, bez Duranta..

Kristaps Porziņģis, Zions Viljamsons, Kevins Durants, sportazinas.com

Kristapa Porziņģa aizmainīšanas sāga lika daudziem Ziemeļamerikas basketbola apskatniekiem saraut uzacis. Ņujorkas “Knicks” atkal staigāja pa plānu ledu, aizmainot savu lielāko nākotnes cerību, un paļaujoties uz gaidāmo vasaru, kad brīvo aģentu un drafta tirgos tiks atrasti labumi, lai liepājnieka aiziešana tiktu ātri aizmirsta.

Tuvojoties “apsolītajam brīdim”, ekspektācijas un pareģojumi strauji mainījušies, pasvītrojot “Knicks” pēdējo gadu neveiksminieka tēlu. Jau ar vienu kāju Ņujorkā esošais līgas spīdeklis , visticamāk, ir aizgājis Porziņģa pēdās – uzbrucējam nāksies izlaist visu gaidāmo sezonu tikko gūtās traums dēļ, bet kārotais drafta pirmais piks Zions Viljamsons savu karjeru sāks krietni mierīgākos ūdeņos.

“Ņujorka ir basketbola meka,” pirms trīs mēnešiem ESPN radio raidījumā “The Michael Kay Show” sacīja “Knicks” skandalozais īpašnieks Džeimss Dolans. “Mēs bieži dzirdam no cilvēkiem, no spēlētājiem, viņu pārstāvjiem, ka viņi vēlas spēlēt mūsu komandā. Mēs nedrīkstam uz to atbildēt, jo pastāv NBA noteikumi, bet tie neliedz viņiem mums to atklāt un mēs to dzirdam. No tā, ko esmu dzirdējis, domāju, ka mums būs ļoti veiksmīga starpsezona brīvo aģentu tirgū.”

Solīts makā nekrīt – pēc trīs mēnešiem, atskatoties uz šiem vārdiem, var nākties secināt, ka “Knicks” ir atkal tajā pašā bezcerības grāvī, jo arī plāns C un D, pagaidām, izskatās, ka nepiepildīsies. Ja smago traumu piedzīvojušā Duranta pievienošanās tagad ir vairāk zem jautājuma, tad arī otrā “Knicks” prioritāte brīvo aģentu tirgū vairs nav tik pozitīva par savām mājām saukt “Madison Square Garden”: ja var ticēt ESPN un citiem resursiem, tad Kairijs Ērvings spēlēs netālajā Bruklinā, dodot priekšroku sakārtotai videi un cerot vēl uz kādas superzvaigznes pievienošanos “Nets” rindām.

“Knicks” ilgi flirtēja ar Ņūorleānas “Pelicans” zvaigzni Entoniju Deivisu, diskutējot par vairākiem iespējamiem maiņas darījumiem. Deiviss “Knicks” bija nosaucis par vienu no savām potenciālajām piezemēšanās vietām, tomēr Ņujorka savas kārtis neizspēlēja pēc grāmatas, jo Deiviss maiņas darījuma rezultātā nonāca Losandželosas “Lakers”, kur kopā ar Lebronu Džeimsu veidos čempiontitula kalibra duetu.

Amerikāņu žurnālisti rakstīja, ka Ņuorleānas kluba menedžments nav bijis sajūsma par “Knicks” aktīviem maiņas darījuma kontekstā, tomēr tāpat parādās informācija, ka formāls piedāvājums pat nav ticis veikts, kas “Knicks” atkal liek izskatīties visai nožēlojami..

Ja, aizmainot Porziņģi un atbrīvojot vietu zem algu griestiem, “Knicks” vadības komandas (prezidents Stīvs Milzs, ģenerālmenedžeris Skots Perijs) plāns bija uzbūvēt superzvaigžņu trijotni no Duranta, Kairija un Deivisa (vai vismaz divus (vienu?) no šiem puišiem), tikt pie pirmā numura draftā un savā paspārne iegūt supertalantu Ziona izskatā, tad šobrīd izskatās, ka visas olas no groziņa ir metamas ārā.

Tādēļ loģiska šķiet medijos šonedēļ parādījusies informācija, ka “Knicks” darīs visu, lai uz Ņujorku nogādātu šobrīd karstāko līgas spēlētāju Kavai Lenardu, kurš tikko ar Toronto “Raptors” izcīnīja savu otro čempiontitulu. Tomēr uzbrucēja iegūšana izskatās neticama: basketbolists jau ilgāku laiku savu skatu met uz atgriešanos mājās Losandželosā, kur “play off” kalibra komanda viņu sagaida “Clippers” veidolā, kamēr neskaidrība ap “basketbola meku” Ņujorkā ir gana liela.

Tāpat izskan variants, ka “Knicks” kāro iegūt aizsargu Kembu Volkeru, kurš brīvo aģentu dīķī iepeldēs no Šarlotes “Hornets”, tomēr arī šeit ir vairāki “bet”. Neskatoties, ka Volkers ir audzis Ņujorkā, paliekot “Hornets” rindās viņš varēs garantēti nopelnīt pat par 81 miljonu vairāk kā citur.

“Lakers”, kuri jau ieguvuši divas superzvaigznes Deivisa un Lebrona izskatā, varētu pievienot sastāvam Kembu, bet vispirms Losandželosā jātiek kārtībā ar finansu sakārtošanu šādam darījumam. Visbeidzot, ilggadējais “Knicks” apskatnieks Aiens Beglijs atklāja, ka, ja Volkers izlems pamest silto vietiņu Šarlotē, tad “Knicks” nav viņa nākamā pieturvieta.

Tādējādi kļūst skaidrs, ka “Knicks” opcijas, lai realizētu savu plānu par superzvaigznēm un Ņujorkas padarīšanu par lielisku, visticamāk, izgāzīsies. Brīvo aģentu tirgū Perija fokuss varētu pavērsties uz otrrindniekiem: zvaigznēm, bet ne superzvaigznēm. Pieejami būs Filadelfijas “76ers” spīdekļi Džimijs Batlers un Tobiass Heriss. Pirmais gan tiek saistīts ar palikšanu Rokija Balboa pilsētā, bet otrais varētu kļūt par labu papildinājumu Ērvingam Bruklinā. Arī maz ticama liekas Krisa Midltona no Milvolkī “Bucks” nonākšana Ņujorkā, jo, kurš gan atteiksies no spēlēšanas kopā ar Janni Adetokunbo. Čempionu kauss ir tuvāks Milvolkī komandai.

Tādēļ nevajadzētu brīnīties, ka “Knicks” atkal būs pārbuves procesā, bet Deivids Fizdeils veidos komandu nākotnei. Tas viss notiks ar vadības lozungiem par gaišo nākotni, lai prasīgākie līdzjutēji līgā ir pacietīgi. Bet cerēšana uz gaišu nākotni bez nākamās superzvaigznes, kāda šajā komandā bija , liekas velti iztērēts laiks.

Komandā ir daudz talantīgu puišu: uzbrucējs Kevins Nokss, aizsargs Denis Smits, centrs Mitčels Robinsons. Arī trešā izvēle gaidāmajā draftā var pārvērsties par talantīgo Rovanu Beretu, kurš jau paspējis “nosūtīt sveicienu” indīgajai “Knicks” aurai. Tomēr neviens no viņiem nav ar vienradža potenciālu.

No otras puses – “Knicks” var nemaz netikt pie Bereta, jo kluba iekšienē ir diskusijas, vai vispār vajadzētu trešo izvēli paturēt. Iepriekš izskanēja versija, ka “Knicks” to varētu aizmainīt pret Atlantas “Hawks” astoto un desmito izvēli, jo šogad draftā ceturtās līdz desmitās pozīcijas spēlētāji ir ļoti līdzvērtīgi.

Protams, “Knicks” var izvēlēties riskēt un jau šovasar iegūt savainotu Kevinu Durantu. “Nolaist” sezonu ar jaunajiem talantiem, attīstīt Beretu, cerot, atkal uz augstu izvēli nākamajā gadā, atliekot savus Napoleona plānus vismaz par gadu. “Knicks” būs komanda par kuru vēl runās, bet galvenais jautājums vēl kādu laiku būs: Vai bija prāta darbs aizmainīt Porziņģi?

Ja gada sākumā daudzi šaubījās, kurš maiņā ar Dalasas “Mavericks” ir ieguvis vairāk, tad šobrīd svaru kausi nosveras par labu Porziņģa jaunajai mājvietai Teksasā, jo Ņujorkā jautājumu ir vairāk nekā atbilžu. Tam komplektā (pēc sliktākās uzvaru/zaudējumu bilances kluba vēsturē) totāla neveiksme drafta loterijā, “glābēja” Duranta trauma, Ērvinga kurvītis. Izskatās, ka Dolans par saviem grēkiem vēl kādu laiku maksās.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par