Pārcelts pasaules čempionāts vieglatlētikā

Laura Ikauniece, sportazinas.com
Laura Ikauniece | Foto: AFP/Adrian DENNIS/Scanpix

Pasaules čempionāts vieglatlētikā, kura norise bija paredzēta nākamā gada augustā, trešdien pārcelts par gadu, vēsta Pasaules vieglatlētikas savienība (“World Athletics”).

Tokijas olimpiskās spēles nākamvasar norisināsies no 23.jūlija līdz 8.augustam jeb tajā pašā laika periodā, kad bija paredzētas šovasar.

Nākamgad pasaules čempionāts vieglatlētikā bija plānots no 6.-15.augustam. Ņemot vērā, ka Olimpiāde noris teju vai šajos datumos, “World Athletics” lēma pasaules meistarsacīkstes pārcelt uz 2022.gada 15.-24.jūliju.

Sākotnējā pasaules čempionāta norises vieta – Oregona, ASV – paliks nemainīga.

“”World Athletics” padome pēc sarunām ar vairākām citām sporta organizācijām, kuras šajā laikā arī plāno aizvadīt čempionātus, vienojās par 2022.gada jūliju,” teikts vieglatlētikas jumtorganizācijas paziņojumā.

“World Athletics” vēsta, ka 2022.gadā laika posmā no jūlija līdz augustam Birmingemā plānotas Nāciju sadraudzības spēles (27.jūlijs – 7.augusts), bet Minhenē gaidāms Triatlona un citu izturības sporta veidu Eiropas čempionāts (11.-21.augusts).

Ja sacensību kalendāros netiks veiktas izmaiņas, sportistiem teorētiski būs iespēja piedalīties visās trijās sacensībās. “World Athletics” 2022.gada vasaru jau nosaukusi par “sacensībām piesātinātu posmu”.

“Tā būs prieka periods gan atlētiem, gan līdzjutējiem visā pasaulē,” teica organizācijas prezidents Sebastians Ko. “Protams, vēlējāmies, lai visi šie čempionāti nenotiktu viens aiz otra, taču tā mums arī ir lieliska iespēja popularizēt savu sporta veidu.”

Iepriekš jau ziņots, ka sakarā ar Covid-19 vīrusa straujo attīstību pasaulē “World Athletics” otrdien paziņoja, ka līdz pat decembra sākumam sportistiem nebūs iespēja krāt olimpiskos kvalifikācijas punktus.

Sportisti, kuri jau ir kvalificējušies Olimpiādei, saglabās savu iegūto pozīciju. “World Athletics” arī ziņo, ka kvalifikācija maratona sacensībām noslēgsies nākamā gada 31.maijā, bet pārējās disciplīnās punktus iespējams pelnīt līdz 29.jūnijam.

Tāpat uz laiku “iesaldēts” pasaules rangs.

Paredzams, ka vieglatlētikas sezona varētu sākties jūnijā, taču neviens no rezultātiem olimpiskās kvalifikācijas kontekstā netiks ņemts vērā līdz noteiktajam 1.decembrim.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par