Parīzes OS atklāšanas ceremonijā dalībnieki ar laivām veiks garu posmu pa upi

13/12/2021 22:27
Parīzes olimpiskās spēles

2024.gada Parīzes olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija notiks uz Sēnas upes, pirmdien paziņoja Olimpiādes rīkotāji.

Plānots, ka ceremonijā uz upes būs 160 laivas ar Olimpiādes dalībniekiem un oficiālajām personām no kopumā vairāk kā 200 valstīm. Vasaras olimpisko spēļu dalībnieki ar laivām veiks aptuveni sešus kilometrus garu posmu pa upi. “Šodien ir nozīmīga diena,” pirmdien paziņoja Parīzes Olimpiādes organizācijas komitejas vadītājs, trīskārtējais olimpiskais čempions kanoe airēšanā Tonī Estangē. “Ir daudz emociju, daudz entuziasma.”

Parīzes vasaras olimpisko spēļu organizētāji lēš, ka atklāšanas ceremoniju klātienē varētu vērot ap 600 000 skatītāju, kas kļūtu par visu laiku vislabāk apmeklēto šādu notikumu. Lielākā daļa ceremonijas skatītāju pasākumā varēs piedalīties bez maksas un tikai neliela daļa klātesošo būs spiesta maksāt par biļetēm.

Olimpiādes rīkotāju drošības dienests vēlējās ierobežot skatītāju skaitu līdz 25 000, kamēr Parīzes mērija norādīja, ka pasākumu varētu apmeklēt pat divi miljoni cilvēku. Plānots, ka atklāšanas ceremonijā varētu būt ap 10 500 sportistiem no 206 valstīm. 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija paredzēta 26.jūlijā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…