Pārkers: Joprojām spēlētu izlasē, ja nebūtu izcīnījis zeltu 2013. gadā

Tonijs Parkers, sportazinas.com

Pirms divām dienām nu jau bijušais Francijas izlases un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Šarlotas “Hornets” spēlētājs Tonijs Pārkers paziņoja par basketbolista karjeras beigām. Intervijā ar “RMC Sport” saspēles vadītājs pastāstīja par saviem spilgtākajiem brīžiem basketbolā.

“Ar nacionālo izlasi bija pacēlumi un kritieni. Daudzi cilvēki jautājuši mani par emocijām karjeras gaitā. “Eirobasket 2013″ pusfinālā pret Spāniju es izjūtu vislabākās emocijas savā dzīvē. Viss bija rakstīts manā sejā uzreiz pēc sirēnas. Es apskāvu Nado De Kolo un Antuānu Diotu. Spēcīgākās emocijas karjerā.”

Spēle noslēdzās ar Francijas uzvaru papildlaikā – 75:72. Komanda iekļuva finālā, kurā apspēlēja Lietuvu ar 80:66, izcīnot savu pirmo un vienīgo zeltu izlases vēsturē.

“Ja man būtu jāizvēlās sev tikai vienu trofeju? Tas noteikti būtu Eiropas čempionu tituls ar izlasi. To bija visgrūtāk izcīnīt, un tas prasīja desmit gadus”, 2013. gada panākuma svarīgumu komentēja Pārkers.

“Vienmēr esmu teicis, ka ja man nebūs titula ar nacionālo izlasi, tad karjeru nevarēs uzskatīt par izdevušos. Domāju, es joprojām spēlētu izlasē, ja mēs toreiz neuzvarētu”

Karjeras laikā Pārkers izcīnīja četrus NBA titulus (2003., 2005., 2007. un 2014. gadā) Sanantonio “Spurs” rindās, ko viņš pārstāvējis 17 gadus. Saspēles vadītājs sešas reizes piedalījās NBA visu zvaigžņu spēlē, bet 2007. gadā viņu nosauca par “play-off” vērtīgāko spēlētāju. Izlases kreklā Pārkers izcīnījis vienu “Eurobasket” sudrabu (2011.) un divas bronzas (2005., 2015.) Arī “Eurobasket 2013” Francijas izlases spēlētājs tika atzīts par turnīra MVP.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par