Parodija Turcijā – komentētāji translācijas laikā izvairās saukt Kantera vārdu

Eness Kanters, sportazinas.com
Eness Kanters | Foto: Bostonas "Celtics"

Turcijas sporta komentētāji Nacionālās basketbola asociācijas () mača translācijas laikā izvairījušies saukt Enesa Kantera vārdu, pilnībā viņu ignorējot.

To piefiksējis turku žurnālists Muhamets Ali Toksojs. Kanāls “S Sports” nav demonstrējis NBA spēles ar Kantera dalību jau pēdējos trīs gadus, bet Austrumu konferences finālsērijas spēles starp Bostonas “Celtics” un Maiami “Heat” ir pirmās pēc ilgāka pārtraukuma.

Kanters kādā no epizodēm savāca atlēkušo bumbu uzbrukumā un uzreiz guva divus punktus, turklāt nopelnīja soda metienu. Konkrētajā epizodē komentētāji ne reizi nepieminēja Kantera vārdu. Šāda rīcība tiek piekopta tādēļ, lai nebūtu problēmas no Turcijas valdības.

Jau vairākus gadus Kanteram ir konflikts ar Turcijas valdību, jo viņš nav kautrējies kritizēt to publiski. Tam ir dramatiskas sekas, jo no tā cieš visa viņa ģimene, tostarp tika apcietināts Kantera tēvs, kurš it kā bija sadarbojies ar teroristu organizācijām, taču tā bija tikai Turcijas valdības interpretācija par to, ka Kanters vecākais atbalsta opozīciju un nav prezidenta Tajipa Erdoana totalitārā režīma piekritējs. Ar teroristu organizācijām viņam nav bijis nekāds sakars.

Pēc Kantera stāstītā tiek izsmieti un apvainoti ne tikai viņa radinieki, bet arī draugi, kā arī Turcijā ilgu laiku netika rādītas NBA spēles ar Kantera dalību.

Šogad pazīstamā basketbola apskatnieka Bila Simonsa podkāstā Kanters atklāja, ka viņš jau piecus gadus nav ticies vai runājis ar saviem ģimenes locekļiem, kā arī viņa vecāku mājā Turcijā esot bijis policijas reids, kurā radiniekiem tika konfiscētas elektroniskās ierīces un tika pārbaudīts, vai nav notikusi saziņa ar Enesu.

Šo seku iespaidā Kanters nolēmis pieņemt ASV pilsonību. Viņam arī ir aizliegums ieceļot Turcijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par