Pārsons: Olimpiskajām un parolimpiskajām spēlēm jābūt diviem atsevišķiem pasākumiem

Endrū Pārsons
Endrū Pārsons | Foto: AP/Scanpix/LETA

Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) prezidents Endrū Pārsons neuzskata, ka nākotnē paralimpiskās spēles un olimpiskās spēles varētu apvienot vienā sporta forumā.

Trīskārtējais paralimpisko spēļu čempions paravieglatlētikas disciplīnās Markuss Rēms paudis, ka nākotnē varētu paralimpiskās spēles un olimpiskās spēles apvienot vienā pasākumā.

Tikmēr Pārsons sarunā ar 2021.gada Tokijas paralimpisko spēļu preses dienestu atzīmē, ka IPC sadarbībai ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) un Olimpisko kustību nav robežu.

“Attiecības ir ļoti labas un esam atvērti dažādām idejām, taču vienmēr esmu uzskatījis, ka olimpiskajām spēlēm un paralimpiskajām spēlēm jābūt diviem atsevišķiem pasākumiem, kā tas ir tagad,” stāsta Pārsons.

Tiesa, viņš atzīmē, ka kāds kopīgs sporta pasākums būtu labs vēstījums sabiedrībai, kas apliecinātu sportistu ar invaliditāti integrāciju un iekļaušanu. “Markuss ir paudis ļoti labas idejas,” saka Pārsons.

Tokijas paralimpiskās spēles nākamgad notiks no 24.augusta līdz 5.septembrim.

Zīmīgi, ka Tokijas būs vēsturē pirmā pilsēta, kurā paralimpiskās spēles notikušas divas reizes. Japānas galvaspilsēta paralimpiskās spēles uzņēma arī 1964.gadā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par