Pārsteidzošā Japāna atbrīvo treneri; vēlas piesaistīt Klinsmanu

Akiru Nišino, sportazinas.com
Foto: SKY

Pēc veiksmīgi aizvadīta Pasaules kausa, Japānas futbola federācija nolēmusi neturpināt sadarbību ar izlases galveno treneri Akiru Našino.

Japānas izlase spēja izkļūt no apakšgrupas, izcīnot uzvaru ar 2:1 pār Kolumbiju, spēlējot neizšķirti 2:2 ar Senegālu, bet zaudējumu piedzīvojot poļiem – 0:1.

Zīmīgi, ka Japāna izkļuva no grupas pateicoties labai disciplīnai. Komandai bija vienāds punktu, gūto/zaudēto vārtu skaits ar Senegālas izlasei, bet savstarpējā cīņa noslēdzās neizsķirti. Japāņi tika tālāk, jo bija saņemuši mazāk bridinājumus nekā āfrikāņi.

Astotdaļfinālā Japāna bija tuvu brīnuma paveikšanai, jo tikai pašā mača izskaņā izlaida uzvaru pār Beļģiju, kas uzvarēja ar 3:2. Japāņi cīņas laikā bija vadībā ar divu vārtu pārsvaru.

Neskatoties uz pārsteidzoši labo sniegumu, Japanas futbola asociācija pavēstījusi, ka Akiru Nišino vairs nevadīs valstsvienību. Nišino pie izlases stūres stājas tikai pirms Pasaules kausa, jo no amata tika atbrīvots bosnietis Vahids Halilhodzičs, kura vadībā komanda aizvadīja nesekmīgas pārbaudes spēles. Nišino iepriekš bija izlases tehniskais direktors.

Japānas mediji jau uzzinājuši, ka par izlases galvenā trenera vietas reālāko kandidātu kļuvis Vācijas futbola speciālists Jirgens Klinsmans, kurš iepriekš vadījis gan ASV, gan Vācijas izlases. Japāņi gatavi likt galdā divus miljonus eiro.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par