Pārtrūkst Merzļikina sausā sērija, taču ”Blue Jackets” turpina uzvarēt (VIDEO)

17/01/2020 04:49

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt pārtrūka Elvja Merzļikina vairāk nekā divas spēles ilgusī sausā sērija, taču Kolumbusas ”Blue Jackets” ar Latvijas izlases vārtsarga palīdzību savā laukumā ar 3:2 uzveica savu tiešo konkurenti cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs Karolīnas ”Hurricanes” un izcīnīja trešo panākumu pēc kārtas.

Elvis Merzļikins šonakt sargāja ”Blue Jackets” vārtus jau devītajā mačā pēc kārtas. Latviešu vārtsargs iepriekšējās divās spēlēs palika nepārspēts un pirms šī mača nebija ielaidis vārtus jau 137 minūtes un 51 sekundi, taču šoreiz kapitulēja divas reizes, atvairot 32 no 34 (94,1%) pretinieku metienu un palīdzot Kolumbusai izcīnīt septīto uzvaru pēdējos deviņos mačos.

”Blue Jackets” ļoti veiksmīgi uzsāka maču un jau tā pašā ievadā atklāja cīņas rezultātu. Mājiniekus vadībā jau otrajā minūtē izvirzīja NHL šosezon debitējušais zviedrs Emils Bemstroms, kurš, pie pretinieku zilās līnijas saņemot piespēli no Kema Atksinsona, ieslidoja uzbrukuma zonā un pārspēja Čehijas izlases vārtsargu Petru Mrazeku (1:0).

Kolumbusa saglabāja minimālu pārsvaru līdz gandrīz pamatlaika vidum, kad pretinieki pielika punktu Merzļikina sausajai sērijai un atjaunoja uz tablo līdzsvaru. Latviešu vārtsarga sēriju bez zaudētiem vārtiem pārtrauca čehs Martins Nečass, kurš sodīja mājiniekus par kļūdu uzbrukuma zonā un realizēja izgājienu vienatnē ar Merzļikinu – 1:1.

Nedaudz vairāk nekā 15 minūtes līdz pamatlaika beigām ”Blue Jackets” pirmajos gūtajos vārtos asistējušais Atkinsons nonāca labā metiena pozīcijā un atguva laukuma saimniekiem vadību (2:1), taču pēc nedaudz vairāk nekā divām minūtēm viesi panāca izlīdzinājumu. Džordans Stāls vārtu priekšā mainīja ripas lidoja virzienu pēc soma Teuvo Tereveinena izdarītā metiena un sarūgtināja Merzļikinu – 2:2.

Pēdējais vārds gan šajā spēlē piederēja mājiniekiem, kas nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika noslēguma guva trešos vārtus un izrāva uzvaru. Iegūstot ripu pretinieku zonas vidū un nonākot aci pret aci ar pretinieku vārtsargu Mrazeku, panākumu Kolumbusai 59. minūtē nodrošināja Niks Folinjo (3:2).

”Blue Jackets” izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas un svinēja septīto panākumu pēdējos deviņos mačos. Savukārt ”Hurricanes” cieta otro neveiksmi pēc trīs uzvarētu spēļu sērijas pārtrūkšanas. Abas komandas pēc šī mača Austrumu konferences kopvērtējumā tagad ar 47 un 48 spēlēs izcīnītiem 56 punktiem atrodas viena otrai līdzās – attiecīgi Karolīna ieņem septīto vietu, bet ”Blue Jackets” ierindojas astotajā pozīcijā.

Nākamo maču ”Blue Jackets” aizvadīs jau pēc divām dienām (19. janvārī), kad, noslēdzot trīs mājas spēļu sēriju, savā laukumā uzņems vienu no Austrumu konferences un visas līgas vājākajām komandām Ņūdžersijas ”Devils”.