Pārtrūkst Šteinbora iespaidīgā sērija, Emsim rezultatīva piespēle Armēnijā

20/06/2020 19:14

Polijas ekstraklase

Latvijas futbola izlases vārtsargs Pāvels Šteinbors traumas dēļ netika iekļauts Gdiņas “Arka” pieteikumā sestdienas mačam, tādējādi pārtrūka viņa garā sērija Polijas ekstraklasē.

Viņš Polijas čempionātā bija laukumā 111 spēles pēc kārtas, bet kopumā piedalījies 126 mačos. Iespaidīgā sērija Šteinboram sākās 2017.gada aprīlī.

Tiesa, sestdien viņš nevarēja doties laukumā ikra muskuļa savainojuma dēļ.

“Arka” vārtu drošība sestdien tika uzticēta 23 gadus vecajam Marcinam Staniševskim, kurš attaisnoja uz viņu liktās cerības, jo cīņa noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0 (0:0).

Otrā posma otrajā grupā Gdiņas futbolisti ar 30 punktiem 31 spēlē ieņem priekšpēdējo vietu starp astoņām komandām, bet pirmais piecinieks, kas nodrošinās palikšanu ekstraklasē, ir piecu punktu attālumā.

Pēc aizvadītām 30 spēlēm čempionāta komandas tika sadalītas divās daļās, un cīņu par čempiona titulu turpinās astoņi vadošie klubi. Spēcīgākajā grupā spēlē arī pussarga Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia”.

Polijas otrā līga

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovsks sestdien guva vārtus Polijas pēc spēka otrās līgas spēlē, kamēr viņa pārstāvētā komanda Ņidzicas “Termalica” svinēja uzvaru.

“Termalica” viesos ar rezultātu 1:0 (1:0) pārspēja Legņicas “Miedž” komandu.

Gutkovskis vārtus guva spēles 11.minūtē, kad pēc Patrika Mišāka piespēles ar galvu raidīja bumbu mērķī. Latvijas uzbrucējs izcēlās otrajā mačā pēc kārtas, sestdienas cīņā nospēlējot visas 90 minūtes.

Viņš šosezon guvis 12 vārtus, kas turnīra labāko snaiperu sarakstā dod dalītu otro vietu.

Pēc 27 spēļu kārtām Gutkovska komanda ar 39 punktiem ir piektā, taču uz šo pozīciju tīko vēl vairākas vienības. Trešās līdz sestās vietas īpašnieces sezonas beigās aizvadīs “play-off” cīņas par iekļūšanu ekstraklasē, kur automātiski iekļūs divas labākās vienības.

Armēnija

Latvijas pussargs Eduards Emsis sestdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Armēnijas čempionāta spēlē, palīdzēdams “Noah” komandai svinēt uzvaru.

“Noah” savā laukumā ar rezultātu 2:1 (2:0) pārspēja vienu no savām principiālajām pretiniecēm “Lori” vienību.

Emsis mača sāka starta vienpadsmitniekā un laukumā pavadīja 70 minūtes, asistējot pirmo vārtu guvumā. Mača 33.minūtē pēc latvieša centrējuma soda laukumā ar galvu pretinieku vārtsargu pārspēja pērn “Liepājā” spēlējušais Moldovas futbolists Danu Spataru.

Četras minūtes vēlāk bumbu pretinieku vārtos ieraidīja arī lietuvietis Roks Krušnausks. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām viesi vienus vārtus atguva un bija tuvu tam, lai pēdējā sekundē izrautu neizšķirtu, taču “Noah” nosargāja uzvaru.

Pēc 18 kārtām Armēnijas čempionāts sadalīts divās grupās, sešām spēcīgākajām komandām divu apļu turnīrā turpinot cīņu par titulu. Čempionāta vadībā ar 45 punktiem 24 spēlēs ir “Ararat-Armenia”, tālāk ar 42 punktiem ir Gjumri “Širak”, bet pirmo trijnieku ar 39 punktiem noslēdz “Noah”. Par diviem punktiem mazāk ir “Alaškert” komandai, kurai viena spēle rezervē.

Uzvarētāja spēlēs nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā, bet otrās un trešās vietas ieguvēja, kā arī kausa ieguvēja – UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

Kausa izcīņā “Noah” izcīnījusi uzvaru pusfināla pirmajā spēlē, bet atbildes mačs vēl nav aizvadīts.

Lietuva

Latvijas pussarga Gļeba Kļuškina un uzbrucēja Valērija Šabalas pārstāvētā Marijampoles “Sūduva” komanda sestdien cīnījās neizšķirti Lietuvas A līgas futbola čempionāta spēlē.

“Sūduva” savā laukumā spēlēja 1:1 (0:1) ar savu sīvāko konkurenti Viļņas “Žalgiris” komandu.

Pirmajā puslaikā mājiniekiem bija vairākas labas iespējas izvirzīties vadībā, tomēr to paveica viesi, 36.minūtē Marko Karamarko panākot 1:0.

Latvijas futbolisti spēlē iesaistījās otrajā puslaikā – Kļuškins laukumā devās 69.minūtē, bet Šabala uz maiņu nāca 13 minūtes vēlāk. Ar Latvijas futbolistiem laukumā “Sūduva” kompensācijas laika piektajā minūtē izrāva neizšķirtu, bumbu vārtos raidot austrietim Tomasam Salamonam.

A līgā šajā sezonā spēlē sešas komandas, kas aizvadīs vien 20 spēļu turnīru 30 maču vietā. Pirms čempionāta sākuma bija brīvprātīgi koronavīrusa testi, kurus veica vien divas komandas, un visi rezultāti izrādījās negatīvi.

“Sūduva” pēc piecām spēļu kārtām ar 13 punktiem ir pirmā, bet Viļņas “Žalgiris” iekrājis desmit punktus. Tālāk pa septiņiem punktiem ir Kauņas “Žalgiris” un Gargždi “Banga” komandām.

Čehija

Tikmēr Čehijā Dāvis Ikaunieks arī šoreiz savainojuma dēļ bija ārpus pieteikuma mačā, kurā viņa pārstāvētā Zlīnas “Fastav” mājās ar 3:1 (2:1) pārspēja “Opava”.

Zlīnas komanda ar 30 punktiem 31 spēlē ieņem trešo vietu otrā posma otrajā grupā, kurā cīnās sešas komandas. Pēdējās vietas īpašniece izkritīs uz pēc spēka otro līgu, bet ceturtās un piektās pozīcijas īpašniecēm būs jācīnās pārspēlēs.

Savukārt labākās sešas komandas turpina cīņu par titulu.

Ukraina

Latvijas futbola izlases aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā “Oleksandriya” sestdien cieta zaudējumu Ukrainas premjerlīgas spēlē.

Oleksandrijas futbolisti Harkivā ar rezultātu 2:3 (0:1) piekāpās Doņeckas “Šahtar”, kas līdz ar uzvaru nodrošināja Ukrainas čempiontitulu.

Dubra diskvalifikācijas dēļ izlaida iepriekšējo maču, bet sestdien atgriezās pamatsastāvā un nospēlēja visas 90 minūtes.

Pateicoties Taisona realizētajam 11 metru soda sitienam, “Šahtar” pirmo puslaiku uzvarēja ar 1:0. Otrā puslaika sākumā viesi ātri pārņēma vadību – 48.minūtē Jevhens Banada izlīdzināja rezultātu, bet trīs minūtes vēlāk Maksims Tretjakovs iesita “pendeli” un panāca 2:1.

Tiesa, 60. un 78.minūtē mājiniekiem izcēlās Tete, nodrošinot Doņeckas komandai uzvaru.

“Šahtar” par Ukrainas čempioni kronēta 13 reizes, tajā skaitā pēdējos četrus gadus. “Ogļrači” tikai par divām trofejām atpaliek no Ukrainas titulētākās komandas Kijevas “Dinamo”.

Svētdien pussarga Andreja Cigaņika pārstāvētā Luhanskas “Zorja” viesosies pie Čerņihivas “Desna”.

Ukrainas premjerlīgā komandām šosezon atlikušas piecas spēļu kārtas. Starp sešām komandām, kas sezonu turpina vadošajā grupā, līdere ar 71 punktu 27 spēlēs ir Doņeckas “Šahtar”, tālāk ar 52 punktiem seko Kijevas “Dinamo”, bet pa 49 punktiem ir Čerņihivas “Desna” un Luhanskas “Zorja” kontos, kamēr “Oleksandriya” ar 43 punktiem atrodama piektajā pozīcijā.

Ukrainas čempionātā katra no 12 komandām aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura pirmās sešas vienības turpina cīņu par titulu, bet sešas vājākās komandas spēkojas par vietas saglabāšanu spēcīgākajā čempionātā. Arī otrajā posmā komandas aizvada divu apļu turnīru.

Šīs sezonas Ukrainas kausa izcīņā Latvijas futbolistu pārstāvētās komandas vairs nepiedalās.

Šveice

Šajā nedēļas nogalē atsākas Šveices superlīga futbolā, taču no četriem Latvijas futbolistiem atgriešanās kārtā pieteikumā bija tikai vārtsargs Andris Vaņins.

Vaņina pārstāvētā “Zurich” piektdien viesos ar 2:3 (1:2) atzina Bernes “Young Boys” pārākumu.

Cīrihes komandas vārtus sargāja Janiks Brehers, bet Vaņins atradās uz rezervistu soliņa. Vienus vārtus viesu labā guva vēl pērn “Ventspilī” spēlējušais nigēriešu uzbrucējs Tosins Aijeguns.

Uzvarētājiem ar “hat-trick” izcēlās Žans Pjērns Nsamē.

Tikmēr pieteikumā nebija aizsarga Mārča Oša, kamēr viņa pārstāvētā Neišateles “Xamax” sestdien savā laukumā ar 2:1 (1:0) pārspēja “Thun” komandu.

Citā sestdienas mačā ārpus dalībnieku saraksta palika uzbrucējs Roberts Uldriķis un pussargs Daniels Ontužāns. Šajā duelī “St. Gallen”, kas vēl nav devusi iespēju Ontužānam, viesos ar 2:1 (1:0) pārspēja Uldriķa pārstāvēto “Sion”.

Turnīra līdere ar 45 punktiem 24 spēlēs ir “St. Gallen”,  otrajā vietā ar tikpat punktiem, bet sliktāku vārtu starpību ir čempione “Young Boys”. “Zurich” ar 32 punktiem ieņem piekto vietu, “Sion” ar 23 punktiem ir astotajā pozīcijā, bet “Xamax” nopelnījusi 22 punktus un ierindojas devītajā pozīcijā desmit vienību konkurencē.