Pasaulē bagātākais futbolists ir… 22 gadus vecs Brunejas izlases spēlētājs

Faiks Bolkiā
Faiks Bolkiā | Foto: Lesteras "City"

Lionels Mesi, Krištianu Ronaldu, Neimars, Kilians Mbapē… Tās ir futbola superzvaigznes, kuras pelna lielas algas, kā arī iekasē milzu summas par dažādiem sadarbības projektiem.

Ronaldu aktīvu vērtība ir ap 500 miljoniem dolāru, kamēr Mesi tā svārstās ap 400 miljoniem. Neimara aktīvi ir 200 miljonu dolāru vērtībā, Pols Pogbā var lepoties ar 125 miljoniem, bet Zlatanam Ibrahimovičam ir pieejami 190 miljoni dolāru.

Tie visi ir vieni no bagātākajiem futbolistiem pasaulē, taču neviens no viņiem nestāv pat tuvumā 22 gadus vecajam Brunejas izlases kapteinim Faikam Bolkiā – viņam ir aktīvi 20 miljardu dolāru vērtībā.

Tas nozīmē, ka viņš ir 40 reizes bagātāks nekā Ronaldu…

Kā 22 gados kļūt par pasaulē bagātāko futbolistu? Principā tam nav nekāda ar sakara ar sportiskajiem sasniegumiem, jo, ja tu piedzimsti miljardieru ģimenē, tas ir pavisam cits stāsts.

Bolkiā futbola CV nav nožēlojams. Viņš bijis Brunejas U19, U21, U23 un tagad ir arī galvenās izlases dalībnieks, kā arī jaunieša vecumā pabijis “Southampton”, Londonas “Arsenal”, Londonas “Chelsea” un Lesteras “City” akadēmijās. No 2016. gada viņš bija Lesteras kluba paspārnē, bet šogad pārcēlās uz Portugāles spēcīgākās līgas vienību “Maritimo”.

Interesants fakts – Brunejas izlase FIFA rangā ieņem 191. vietu, tā kā tajā nokļūt, visticamāk, nav tas sarežģītākais uzdevums.

Kādēļ Bolkiā ir pieejams tik milzīgs naudas apjoms? Atbilde ir pavisam vienkārša. Viņš ir Brunejas Karaliskās ģimenes pārstāvis. Faika tēvs Džefri Bolkiā ir Brunejas princis, bet viņa tēvocis jeb Džefri brālis Hassanals ir Brunejas sultāns. Šī summa pieder visai ģimenei, tādēļ tīri tehniski Faiks ir turīgākais futbolists pasaulē.

Lesteras kluba rindās viņš tā arī četru gadu laikā nevienu spēli neaizvadīja. Tāpat mēs nezinām, cik objektīva ir viņa būšana Brunejas izlases kapteiņa amatā, ņemot vērā, ka Faiks ir karaliskās ģimenes pārstāvis. Treneriem, iespējams, varētu rasties nepatikšanas, ja bagātākais futbolists pasaulē netiktu pie spēles laika vai kapteiņa goda, neskatoties uz to, ka viņam nemaz nav regulāras spēļu prakses.

Faikam ir gan Brunejas, gan ASV pase, jo viņš ir dzimis Losandželosā.

Futbolista pārstāvji gan iepriekš izrādīja nepatiku, ka viņš tiek dēvēts par bagātāko spēlētāju pasaulē, nosaucot to par nonsensu. Viņi uzskata, ka tas nepalīdz jaunajam futbolistam attīstīties profesionāli.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par