Pasaules čempionāta finālā handbolā būs skandināvu duelis

29/01/2021 23:21
Dānija pret Spāniju

Uzvaru otrajā pusfinālā spēlē Pasaules čempionāta handbolā ietvaros izcīnīja Dānijas izlase, kas rezultātu 35:33 pārspēja Spānijas valstsvienību, nodrošinot sev vietu finālā. Svētdien, 31. janvārī, finālā dāņi cīnīsies ar Zviedrijas handbolistiem, ziņo Latvijas Handbola federācija (LHF).

Jau no pirmajām spēles minūtēm bija redzams, ka šī spēle būs ļoti rezultatīva. Ne Spānijas, ne arī Dānijas vārtsargi šajā spēlē ar īpaši labu spēli neizcēlās un tas ļāva abu komandu uzbrukumiem būt ļoti rezultatīviem. Pirmais puslaiks noslēdzās Dānijas handbolistiem par labu ar rezultātu 18:16.

Otro puslaiku ļoti labi izdevās iesākt dāņiem. Ļoti ātrā spēlē jau puslaika pirmajās minūtēs viņiem izdevās palielināt savu pārsvaru par diviem vārtiem, izvirzoties vadībā ar četru vārtu pārsvaru (20:16). Tomēr drīz vien spāņu handbolistiem jau izdevās atgūties un puslaika turpinājumā spēle norisinājās ļoti līdzīgi, tomēr Dānijas izlase visu laiku turējās nelielā vadībā.

Taču puslaika izskaņā Dāņu pārsvars vairs bija tikai ar vieniem vārtiem un vēl līdz par pēdējām sekundēm nebija skaidrs spēles iznākums. Tomēr Dānijas izlasei izdevās šo pārsvaru noturēt un vēl pēdējā sekundē gūt vienus vārtus. Līdz ar to uzvaru svinēja dāņi ar rezultātu 35:33.

Pēc šīs uzvaras ir noskaidrots, ka svētdien cīņu par bronzas medaļām “mazajā” finālā aizvadīs Francijas un Spānijas izlases, bet par zelta medaļām finālā cīnīsies Zviedrijas un Dānijas handbolisti. Gan “mazais” fināls, gan finālmačs notiks 31. janvārī. Cīņa par 3. vietu norisināsies pulksten 15.30, bet cīņa par 1. vietu Pasaules čempionātā handbolā tiks aizvadīta pulksten 18.30.