Pasaules čempionātā klāt pusfināli – Zviedrija pret ASV un Kanāda pret Šveici

19/05/2018 09:51
Patriks Keins ASV hokejs Sportazinas.com

Pasaules čempionātā hokejā šodien Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā tiks aizvadītas abas pusfinālu cīņas. Plkst. 16:15 Zviedrija mērosies spēkiem ar ASV, bet vēlāk vakarā Šveice lūkos sarūpēt vēl vienu pārsteigumu, tiekoties ar Kanādu (plkst. 20:15).

[post_bet]

Zviedrija (7U-1UOT-0Z) – ASV (5U-2UOT-1Z). Zviedri šobrīd ir vienīgā komanda, kas šajā čempionātā joprojām cīnās bez zaudējumiem. Skandināvi A apakšgrupā finišēja pirmajā pozīcijā, vienīgos punktus zaudējot uzvarā pagarinājumā pār Slovākiju (4:3). Ceturtdaļfinālā trīs kroņiem pretī stājās sīkstā Latvijas valstsvienība (3:2), un lielu daļu mača laukumā bija vērojama visai līdzīga spēkošanās. Zviedriem izdevās daudz sekmīgāk iesākt gan otro, gan trešo periodu, gūstot ātrus vārtus katrā no tiem, tomēr mūsējie nepadevās un saglabāja izredzes uz vismaz papildlaiku līdz pat spēles finālsirēnai.

Turnīra desmit rezultatīvāko spēlētāju sarakstā atrodami divi zviedru spēlētāji – Rikards Rakels ir piektais ražīgākais (6+7), bet irāņu un somu izcelsmes Ņujorkas “Rangers” uzbrucējs Mika Zibanedžads noslēdz labāko desmitnieku (5+4). Jāatzīmē arī vārtsargs Anderšs Nīlsons, kurš ne vienu reizi vien glāba komandu pieminētajā mačā pret Latviju. Vankūveras “Canucks” pārstāvis līdz šim atvairījis 94,34% (otrais labākais rādītājs čempionātā) sāncenšu metienus un savos vārtos vidēji katrā mačā ielaidis vien 1,2 ripas (pirmais). Zviedrija pērn kļuva par desmitkārtējo pasaules čempioni un noteikti negrasās apstāties pie sasniegtā.

ASV jau turnīra ievadā ar 5:4 pēcspeles metienos pārspēja kaimiņieni Kanāda un lika daudziem saprast, ka uz čempionātu ir ieradusies ar visaugstākajiem mērķiem. Amerikāņi vienīgo zaudējumu B apakšgrupā piedzīvoja pret somiem (2:6), tādējādi ceturtdaļfinālā pretī saņemot Čehiju. Pateicoties diviem turnīra rezultatīvākā spēlētāja (8+11) Patrika Keina vārtiem ASV izdevās pēc gada pārtraukuma iekļūt pusfinālā (3:2). Lielisku čempionātu aizvada arī Kolumbusas “Blue Jackets” uzbrucējs Kems Atkinsons (7+4), bet viens no turnīra labākajiem rezultatīvo piespēļu izpildītājiem bijis Džonijs Gudro (1+8).

ASV pēdējo reizi pie medaļām tika 2015. gadā Prāgā, bet pērn ceturtdaļfinālā ar 0:2 piekāpās Somijai. Tajā pašā turnīrā amerikāņi ar zviedriem tikās jau grupu stadijā, ar 4:3 pārākiem esot ASV hokejistiem.

Kanāda (4U – 2UOT – 1ZOT – 1Z) – Šveice (4U – 1UOT – 1ZOT – 2Z). 26-kārtējie Pasaules čempioni kanādieši labāko četriniekā iekļuva, aizraujošā ceturtdaļfināla duelī pagarinājumā ar rezultātu 5:4 no tālākas cīņas izslēdzot Krieviju. Kļavu lapas turnīru iesāka ar visai negaidītu zaudējumu ASV, kam sekoja nepārliecinošs sniegums arī pret Somiju (1:5) un grūta uzvara pār latviešiem (2:1 papildlaikā). Kanāda gan, protams, tik un tā ir pārliecinoša šī pusfināla pāra favorīte un viena no galvenajām pretendentēm uz zeltu visā turnīrā. Hokeja dzimtenes pārstāvji pēdējoreiz zelta medaļas kaklā kāra pirms diviem gadiem Krievijā, bet pērn bija spiesta samierināties ar sudrabu, finālmačā ar 1:2 papildlaikā piekāpjoties Zviedrijai.

Izlases līderis ir tās kapteinis Konors Makdeivids un aizvadītās NHL sezonas rezultatīvākais spēlētājs Konors Makdeivids, kurš līdz šim Dānijā astoņos mačos sakrājis 16 (5+11) punktus, kas labāko bombardieru sarakstā dod trešo vietu.

Visbeidzot čempionāta lielākā pārsteiguma autore Šveice ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3:2 izslēdza spēcīgo Somiju. Alpu zemes pārstāvjiem tādējādi ir iespēja pirmo reizi kopš 2013. gada, kad turnīrs risinājās Helsinkos un Stokholmā, izcīnīt kādu no godalgām. Togad šveicieši pat aizcīnījās līdz finālam, kurā gan ar 1:5 pārliecinoši atzina zviedru pārākumu. Šveice A apakšgrupā piedzīvoja trīs zaudējumus un finišēja ceturtajā pozīcijā, tomēr ceturtdaļfinālā spēja apslāpēt somu bīstamos uzbrucējus Sebastianu Aho un Teuvo Teravainenu, sasniedzot pusfinālu.

Šveiciešu sastāvā ir seši NHL klubu pārstāvji, bet komandas rezultatīvākie spēlētāji ar astoņiem punktiem ir Enzo Korvi (4+4), kurš ikdienā spēlē “Davos” vienībā, un Minesotas “Wild” uzbrucējs Nino Nīderraiters (3+5). Abas komandas tikās arī pagājušā gada turnīrā, grupu turnīrā negaidīti ar 3:2 pagarinājumā virsroku gūstot Šveicei.

Turpini just līdzi hokeja kaislībām kopā ar Betsafe hokeja totalizators. Pasaules čempionātā priekšā vēl pašas svarīgākās cīņas. Zviedrija duelēsies ar ASV, tikmēr Kanādas zvaigznes mēģinās tikt pāri Šveices barjerai. Uzliec Betsafe hokeja likmes uz saviem favorītiem un baudi hokeju!